Çarptı, öldürdü bir gün bile tutuklu kalmadı

Antalya’da 16 yaşındaki liseli Nihan’a çarpan 21 yaşındaki sürücü Tahsin Ö. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Eren ailesi bir gün bile tutuklu kalmayan sürücünün yeniden yargılanması için savcılığa başvurdu.

GÜNDEM 18.09.2017, 08:49
Çarptı, öldürdü bir gün bile tutuklu kalmadı

Antalya’nın Manavgat İlçesi’ndeki Sarılar mahallesinden 9 Haziran’da Tahsin Ö. yönetimindeki Otomobil, bir araca ardından da kaldırımda yürüyen 16 yaşındaki lise öğrencisi Nihan Eren’e çarptı. Kazada ağır yaralanan Nihan, 3 günlük yaşam savaşını kaybetti. Sürü Tahsin Ö. ise olay günü savcılığa sevk edilerek adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Olay yerinde herhangi bir kamera olmadığını söyleyen aile, “Jandarmanın tuttuğu tutanakta ve kaza alanının krokisinde sürücünün suçlu olduğu bariz bir şekilde görülüyor” dedi. 


Jandarma tutanağında Tahsin Ö. yüzde 70, çarptığı araç şoförü yüzde 30, Nihan Eren ise kusursuz olarak belirtilmiş. Nihan’ın ölümünden sonra uzman bilirkişi doktorun verdiği raporda da ölüm nedeni, kazanın etkisiyle meydana gelen beyin kanaması olarak kaydedildi. Kazadan 20 dakika önce kızıyla konuştuğunu söyleyen anne Name Eren, “Anadolu lisesi öğrencisiydi. Çok başarılıydı. Karnesini alıp eve gelirken canından oldu. Giderken 5 kişiye can verdi. Ama katili 4 aydır dışarıda. Nihan için adalet istiyoruz” dedi. 

Yorumlar (0)
17°
açık