Çalışanlar dikkat! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kıdem tazminatı açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye - AB Karma İstişare Komitesi Türkiye Kanadı ile bir araya gelirken uzun süredir gündemi meşgul eden kıdem tazminatı konusunda görüşlerini açıkladı. Erdoğan, ekonomideki son gelişmeler, kıdem tazminatı, perakende yasası ve birçok konuyu ele aldı.İşte detaylar...

GÜNDEM 17.04.2019, 15:12 17.04.2019, 15:45
Çalışanlar dikkat! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kıdem tazminatı açıklaması
 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-AB Karma İstişare Komitesi Türkiye Kanadı ile bir araya gelirken katılımcılar görüşmede ekonomideki son gelişmelerin kıdem tazminatının, perakende yasasının, 3600 ek göstergenin, işsizliğin, fiyat istikrarı ve AB başlıklarının ele alındığını belirttiler.

ERDOĞAN'DAN KIDEM TAZMİNATI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

"Kimsenin mağdur edilmesini istemiyoruz. Bu konuda mutabakat esastır. Aile Bakanı ile değerlendirip, istişareyle karar vereceksiniz. Bu işin üç ayağı var. İşçi, işveren ve hükümet. Üç ayağı da mutabakata varacak bu konuyu çözeceğiz."

Perakende yasası
Perakende Yasası'nın yeniden gözden geçirilmesi isteği üzerine ise Erdoğan, "Bizim için fiyat istikrarının sağlanması önemli. Vatandaşın şikayetlerini alıyoruz. Talimat verdim, vatandaşa pahalı satışı önleyeceğiz. Bu konuda kararlıyız" şeklinde konuştu.

Toplantıya katılan isimler arasında Tayyip Erdoğan'ın yanısıra Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türk-İş Başkanı Ergun Atalay, Hak-İş Başkanı Mahmut Arslan, Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın, Türkiye Kamu-Sen Başkanı Önder Kahveci, TİSK Başkanı Kudret Önen, TESK Başkanı Bendevi Palandöken, Ekonomi Politikaları Kurulu üyeleri Cemil Ertem, Meltem Taylan Aydın ile Başdanışman Yiğit Bulut katıldı.Ekonomide yaşanan son gelişmelerin de ele alındığı toplantıda Erdoğan, "Sıkıntıları mutlaka halledeceğiz. Bundan sonraki süreçte hepimize görev düşüyor. Başta fiyat istikrarı olmak üzere ekonomideki tüm konuları beraber çözeceğiz" ifadesini kullandı.

İstihdam seferberliği
Erdoğan işsizlik rakamlarıyla ilgili olarak ise TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun istihdam seferberliğiyle ilgili sözünü hatırlatarak, "Rifat Bey'in istihdam sözü vardı. Bunun şimdi tam zamanı" dedi. İş ve işveren temsilcileri, "Çalışmalarımızı sürdürüyoruz" yanıtı verdi.Erdoğan, Türkiye'nin AB üyeliğiyle ilgili "Üyelikten biz vazgeçmiş değiliz. Bu konudaki çalışmalarımızı sürdüreceğiz. AB'nin Türkiye'ye karşı samimiyeti önemli" dedi.

Yorumlar (0)
27°
açık