Bursa'da uyuşturucu operasyonu! Çok sayıda gözaltı var...

Bursa'da uyuşturucu operasyonu... Bursa'da yapılan uyuşturucu operasyonunda 21 kişi gözaltına alınırken 5 kişi tutuklandı.

Bursa'da uyuşturucu operasyonu! Çok sayıda gözaltı var...

Bursa'da uyuşturucu operasyonu... Bursa'da yapılan uyuşturucu operasyonunda 21 kişi gözaltına alınırken 5 kişi tutuklandı.Bursa Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şube Ekipleri, merkez Osmangazive Yıldırım ilçelerinde 6 farklı noktada uyuşturucu ticareti yapıldığını tespit etti. Evlere eş zamanlı olarak operasyon düzenleyen ekipler, 21 kişiyi gözaltına aldı.

Evlerde yapılan aramalarda 40 gram metamfetamin, 37 gram sentetik kannabinoid, 35 ecstasy hap, 10 gram esrar, uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği değerlendirilen bir miktar para ve cep telefonu, uyuşturucu maddeleri saklamak için kullanılan 1 adet alüminyum folyo, bir adet hassas terazi ve 1 adet tabanca ele geçirildi.  

Emniyete götürülen 21 şüpheliden 16'sı hakkında 'uyuşturucu madde satın almak ve bulundurmak' suçundan adli işlem yapılırken, mahkemeye çıkarılan 5 kişi ise 'uyuşturucu madde ticareti yapmaktan' tutuklanarak cezaevine gönderildi.

YORUM EKLE