banner123

Bursa'da 'kafa keseceğim' diyen Suriyeli için karar belli oldu!

Bursa Osmangazi ilçesinde yerel yayın yapan kanalın muhaberine Suriyeli A.A.F. (24) isimli şahıs 'Kafa keseceğim' açıklaması üzerine vatandaşlardan tepki toplamıştı. Yakalama kararı çıkarılan A.A.F. isimli şahıs adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

GÜNDEM 29.05.2019, 19:19 29.05.2019, 19:43
Bursa'da 'kafa keseceğim' diyen Suriyeli için karar belli oldu!

Bursa Osmangazi ilçesinde internet üzerinden yerel yayın yapan kanalın muhaberi ile ypılan röportajda A.A.F. isimli Suriye uyruklu şahsın "kafa keseceğim" demesi vatandaşlar tarafından tepki toplamıştı.

 ADLİYEYE SEVK EDİLDİ
Görüntünün sosyal medyada yayılması ve tepkilerin artması üzerine Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı'nca A.A.F. için yakalama kararı çıkarıldı. Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince Çarşamba Mahallesi'nde yakalanan A.A.F., gözaltına alındı. Suriyeli A.A.F., emniyetteki sorgusunun ardından bugün adliyeye sevk edildi.

"SÖZLERİM ÇARPTIRILDI"
A.A.F., sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. A.A.F.'nin savcılık sorgusunda, ''Arkadaşlarımla sokakta gezerken, adamla kadın kavga ediyordu. Adamın kadına vurduğu gördüm. Yanlarına giderek kavgayı ayırdım. Daha sonra o adamla ben kavga etmeye başladım. Çevredekiler kavgayı ayırdı. O sırada elinde kamera ve mikrofon olan kişiler geldi. Ne olduğunu sordu. Ben de 'Kadına vuruyor. O adamın kafasını keserim' dedim. Kadına vuran adam için o cümleyi söyledim. Benim sözlerim çarptırıldı. Suçsuzum'' dediği öğrenildi.

Suriyeli A.A.F., 15 gün arayla bağlı olduğu semt karakoluna giderek imza atacak. 

Yorumlar (0)