Bunu yapan 700 lirası cebinde kalıyor!

Bunu yapan 700 lirası cebinde kalıyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, enerji tüketiminde verimlilik ve tasarruf sağlamak kapsamında ipuçlarını kamu spotu olarak yayınladı.

GÜNDEM 07.01.2019, 17:44
Bunu yapan 700 lirası cebinde kalıyor!

Bunu yapan 700 lirası cebinde kalıyor. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, enerji tüketiminde verimlilik ve tasarruf sağlamak kapsamında ipuçlarını kamu spotu olarak yayınladı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, enerji tüketiminde verimlilik ve tasarruf sağlamaya ilişkin ip uçlarını, yayınladığı kamu spotuyla duyurdu.

Çocuklarda enerji verimliliği hakkında bilinç oluşturma, yetişkinlerde ise farkındalık yaratma amacıyla diğer kamu spotlarından farklı olarak 3D animasyonlar da kullanıldı.

BİR YILDA YÜZDE 28'E KADAR TASARRUF

Söz konusu spotta, bina yalıtımı, aydınlatma ve tüm ev aletlerinde verimli ekipman dönüşümüyle faturalarda bir yılda yüzde 28'e kadar tasarruf sağlanabileceği vurgulandı.

Kullanılmayan elektronik eşyaların prizden çıkarılması gerektiği belirtilen kamu spotunda, ortam sıcaklığını 21 dereceye düşürmek ve fazladan yanan ışıkları söndürmek gibi önlemlerle yılda 700 liraya yakın tasarruf edilebileceği belirtildi.

Sloganı, "Tercihini verimlilikten yana kullan hem sen kazan hem Türkiye kazansın" olan spot hafta boyunca ülkede enerji verimliliğine dikkati çekecek.

Yorumlar (0)
20°
açık