Bugünden itibaren abonelikler e-Devlet üzerinden sonlandırılabilecek!

Bugün itibarıyla vatandaşlar elektrik, doğalgaz ve su aboneliklerini e-Devlet üzerinden sonlandırabilecek. Yeni sistem Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından duyuruldu.

GÜNDEM 18.02.2019, 10:02
Bugünden itibaren abonelikler e-Devlet üzerinden sonlandırılabilecek!

Bugün itibarıyla vatandaşlar elektrik, doğalgaz ve su aboneliklerini e-Devlet üzerinden sonlandırabilecek. Yeni sistem Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından duyuruldu. Yeni sistem ile vatandaşlar aboneliklerini de e-devlet üzerinden sonlandırabilecek. E-devlet üzerinden işlem yapamayan vatandaşlar ise ilgili noktaya giderek aboneliğini yüz yüze yapabilecek. Proje ile “obez devletten” kurtulmak ve bürokrasinin sıfıra inmesi amaçlanıyor. 2019 sonuna kadar e-Devlet entegrasyon çalışmalarının Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nin koordinasyonunda tüm bakanlık ve kurumlarda tamamlanması da planlanıyor.

Dijital Dönüşüm Ofisi de uygulamanın bugün itibarıyla başladığı internet sitesinden duyurulmuştu.

Açıklama şöyle:

“Yakında diğer abonelikleri de uygulamaya dahil ederek, milletimize yakışır şekilde dijitalleşmeyi ülkemizin her hanesine ulaştırmaya devam edeceğiz. Dijital Dönüşüm Ofisi olarak koordine ettiğimiz ve Ticaret Bakanlığımızın çıkarmış olduğu mesafeli satış mevzuatı ve diğer yönetmeliklerde yapılan düzenlemelerle vatandaşımız artık elektrik, doğal gaz, su ve Türk Telekom aboneliklerini e-devlet üzerinden yapabilecekler” 

Yorumlar (0)