Bu SMS yuva yıkıyor!

SMS yolu ile cep telefonlarına toplu olarak gönderilen 'azdırıcı, geciktirici' gibi cinsel ürün reklamları evliler arasında boşanmaya gidecek kadar sorunlar yaratmaya başladı.

Bu SMS yuva yıkıyor!
Cep telefonlarına toplu olarak gönderilen SMS mesajları, artık yuva yıkıp, çiftlerin boşanma sebebi olabiliyor. Buna da, sanki sadık müşterileriymiş gib, erkek, kadın ayrımı yapılmaksızın performans arttırıcı ürün setlerini pazarlamak amacıyla gönderilen SMS’ler yol açıyor. Daha önce böyle bir alışverişte bulunmayan insanlar da dahil olmak üzere Türkiye'de neredeyse herkese bu tür mesajlar gönderilmeye başlandı.

Eşler tartışıyor

Erkek, kadın ayrımı yapılmaksızın ‘Son fırsat’ sloganıyla cep telefonlarına gönderilen bu SMS’lerde, “Sevgili müşterimiz, bizden daha önce siparişte bulunmanız nedeniyle Perfect Love marka cinsel performans setini, 219 TL yerine, kargo dahil 29 TL’den almaya hak kazanmış bulunmaktasınız” deniliyor. Ankara ’daki bir sabit telefona ait olan bu sipariş hattı arandığında, sipariş vermek için yapılan tuşlamalara, ışık hızıyla anında yanıt veriliyor.

Gönderilen bu SMS mesajlarının eşler tarafından görülmesi halinde ise aile içinde tatsız tartışmaları beraberinde getiriyor. Cep telefonu aboneleri, mesajda yer alan ‘Sevgili müşterimiz’, “Daha önce siparişte bulunmanız nedeniyle” gibi ibareler yüzünden kendilerini ifade etmekte zorlanabiliyor ve eşlerini bunun doğru olmadığı yönünde ikna etmek zorunda kalabiliyor. İkna edemediği takdirde ise sorun daha da büyüyebiliyor.
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 23:01
YORUM EKLE