Brüksel'de bomba alarmı

Belçika'nın başkenti Brüksel'de, polis, "dur" ihtarına uymayarak kaçan bir araca ateş açarken, gözaltına alınan sürüsücünün, otomobilde patlayıcı olduğunu söylediği belirtildi.

Brüksel'de bomba alarmı

Belçika haber ajansı Belga'ya göre, yerel saatle 17.00 civarında  polis, kırmızı ışıktan geçen bir aracı takip etmeye başladı. "Dur" ihtarına  uymayan araç, kaçarken bir polis otomobiline çarptı.

Polisin ateş açtığı aracın sürücüsü, Molenbeek semtinde trafikte geri  geri gitmeye çalıştığı sırada başka bir polis otomobiline çarparak, durmak  zorunda kaldı.

Gözaltına alınan ve kimliği açıklanmayan sürücü, polise, araçta  patlayıcı olduğunu söyledi. Bunun üzerine olay yerine bomba imha ekipleri  çağrılırken, bölge yaya ve araç trafiğine kapatıldı, çevredeki ev ve iş yerleri  boşaltıldı.

Belçika'da yayın yapan televizyon kanalı RTL ise aracın Almanya  plakalı olduğunu duyurdu.

Mart 2016'da Brüksel'de havalimanı ve bir metro istasyonunu hedef alan  intihar saldırılarında 32 kişi ölmüş, yaklaşık 300 kişi yaralanmıştı. Hem bu  saldırı hem de Kasım 2015'te meydana gelen Paris saldırısının faillerinin  birçoğunun Molenbeek'te yaşadığı açıklanmıştı.

YORUM EKLE