Bodrum'da çocuklara masal anlatılıyor

Bodrum'da uzman psikologlar eşliğinde çocuklara masal anlatılıyor

Bodrum'da çocuklara masal anlatılıyor
Bodrum'da 3 ile 6 yaş arasındaki çocuklar için uzman psikologlar eşliğinde masal günleri etkinliği düzenlendi.

Bodrum Belediyesi Kadın Danışma ve Eğitim Merkezinde (KADEM) düzenlenen etkinliğe, ilçedeki okullardan öğrenciler, öğretmenleri ile katıldı. Etkinlikte öğrencilere uzman psikologlar eşliğinde masal anlatıldı.

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, gazetecilere yaptığı açıklamada, etkinliklerle çocukların sosyal gelişimi arttırmak istediklerini söyledi.

Çocukların televizyon karşısında daha çok zaman geçirdiklerini ifade eden Kocadon, "En büyük sıkıntılardan biri çocuklarımız evde televizyonun karşısında tek başına hayatlarını sürdürmeye çalışıyor. Sosyalleşmekte de zorluk çekiyorlar" dedi.Etkinlikte çocukların beraberlik içinde arkadaşları ile masal dinlediklerini anlatan Kocadon, böylece biraz daha sosyalleştiklerini kaydetti.

Kocadon, etkinliğin çocukların aralarında samimiyeti, birlik ve beraberliği artırdığını kaydederek, "Bu, kardeşliklerin bir başlangıcı oluyor, paylaşmayı öğreniyorlar. Onun için bu proje KADEM'in en güzel projelerinden biri" diye konuştu.

KADEM'de görevli uzman klinik psikolog Jale Bilen ise 3 ile 6 yaş arasındaki çocuklar için 1,5 saatlik masal etkinliği düzenlediklerini belirtti.

Masalların içeriğinden de bahseden Bilen, şöyle konuştu:

"Masallar yardımseverlik, iyimserlik, liderlik, empati gibi özellikleri içeriyor. Masal anlattıktan sonra cevap veren çocuklarımıza ödüllerimiz var. Etkinlikteki amacımız çocukların sosyal, bilinçsel gelişimlerini arttırmak ve iyi vakit geçirmelerini sağlamak."
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 23:01
YORUM EKLE