Belediye başkanını restorandan kovdular!

İtalya’nın Toskana bölgesindeki Viareggio kenti Belediye Başkanı Giorgio Del Ghingaro, kurallara aykırı davrandığı için gittiği restorandan kovuldu. Başkan, "küçük düşürüldüm" dedi.

GÜNDEM 09.08.2017, 21:32
Belediye başkanını restorandan kovdular!

Yaklaşık 63 bin nüfuslu kentin yöneticisi, sosyal medya hesabı Facebook'tan bir açıklama yaptı ve uzun pantolon giymediği, kısa pantolonla (bermuda) gittiği restorandan kovularak küçük düşürüldüğünü ifade etti.

“ORADA HERHANGİ BİR UYARI YAZISI YOKTU”
Daha önce de yemek yediği deniz kıyısındaki bu restorana, resmi değil özel bir akşam yemeği için gittiğini belirten Giorgio Del Ghingaro, orada giyim kurallarına dair herhangi bir uyarı yazısı görmediğini söyledi.
“Nahoş” bir deneyim yaşadığını ifade eden belediye başkanı, arkadaşlarıyla birlikte başka bir restorana gitmek zorunda kaldıklarını anlatarak, “O restoranda belki kıyafetlerin dışında, vergi numarası, sabıka kaydı, oturum izni, diploma ya da insanların teninin rengini bile kontrol ediyorlardır” diye tepkisini ortaya koydu.

“ÇOK ŞAŞIRDIM”
Del Ghingaro, ağustos gibi sıcak bir ayda, deniz kıyısındaki bir restoranda saat 19.00'dan sonra bermudaya izin verilmemesine çok şaşırdığını da ifade etti.
İki yıldır bu kenti yöneten Del Ghingaro, “Acaba kötü mü giyinmiştim?” diye ironi de yaptı.

“AYRIMCILIK YOK”
Giorgio Del Ghingaro'nun tepkisi üzerine açıklama yapan restoran yetkilileri ise, girişte iki ayrı noktada giyim kurallarına ilişkin uyarı bulunduğunu söyledi ve belediye başkanı olduğu için ona ayrımcılık yapamayacaklarını belirtti.
Restoran sorumlularından Muzio Scacciati, “Nasıl ki bir trafik polisinin, bir vali ya da belediye başkanına ceza kesmemesi yanlışsa, bu bizim için de geçerli” dedi.  

Yorumlar (0)