Bekçilik sınav soruları yayınlandı mı?

Bekçilik sınavına giren binlerce aday merakla sınav soru ve cevaplarının açıklanmasını bekliyor. 13 Temmuz Cumartesi günü gerçekleşen bekçilik sınavı sonrası 'Soru ve cevaplar ne zaman açıklanacak?' sorusu adaylar tarafından araştırılıyor. MEB resmi sitesinden bekçilik sınav soru ve cevaplarını adayların erişimine açacak. Peki bekçilik sınav soru ve cevapları açıklandı mı?

GÜNDEM 16.07.2019, 11:13
Bekçilik sınav soruları yayınlandı mı?

Bekçilik soru ve cevapları açıklandı mı? sorusu bekçilik sınavına giren adaylar tarafından merakla araştırılıyor. Bekçi olmak isteyen adaylar 13 Temmuz Cumartesi günü yazılı sınava katımıştı. Adaylar heyecanla sınav soru ve cevaplarının açıklanmasını bekliyor. Peki bekçilik sınav soru ve cevapları açıklandı mı? İşte merak edilenler...

BEKÇİLİK SINAV SORU VE CEVAPLARI AÇIKLANDI MI?

Bekçilik sınav soru ve cevaplarının gün içinde

https://www.pa.edu.tr ve www.meb.gov.tr ya da http://odsgm.meb.gov.tr adreslerinden açıklanması bekleniyor.

BEKÇİLİK SORU VE CEVAPLARI İÇİN

https://odsgm.meb.gov.tr

PEKİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Bekçilik sınav sonuçları ise 7 Ağustos tarihinde erişime açılacak.

BEKÇİLİK SINAV PUANI NASIL HESAPLANIR?

Başarı puanı hesaplamasında [Puan = (Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülü kullanılıyor. Yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecek.

Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun Merkez Sınav Kurulu kararı ile belirlenmesi sonucunda, soru/sorular iptal edilmeyecek, soru/soruların doğru seçenekleri dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye bu soru/sorular dâhil edilecektir.

Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması durumunda, 9/12/2016 tarihli ve 29913 sayılı Resmî Gazete' de yayımlanan 02/12/2016 tarihli ve 6764 sayılı Millî Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'un 69. maddesiyle, 17/2/2011 tarihli ve 6114 sayılı Kanunun 7. maddesinin ikinci fıkrasına eklenen "Sınavlarda iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama yapılır." hükmü gereğince değerlendirme yapılacaktır." denilmişti.

Yorumlar (0)