Bedelli askerlikte yeni bir şans

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı bir televizyon programında gazeteciler Nihal Bengisu Karaca, Mehmet Barlas, Sevilay Yükselir, Mustafa Karaalioğlu, ve İbrahim Karagül'ün sorularını yanıtladı. Bu sorulardan biri de kaçak askerler konusuydu.

Bedelli askerlikte yeni bir şans
650 bin asker kaçağı var ve bu açıklamalardan sonra kaçaklar toplanacak dendikten sonra yığınla mektup alıyoruz. Talimatın ardından ceza cetveli açıklandı. Astronomik rakamda cezalar var. Bu rakamı 3 ile çarptığımızda yaklaşık 2 buçuk milyon kişinin mağduruiyeti söz konusu. Bunların çocukları eşleri ailelerin olduğu söylendi.

Başbakan Erdoğan'ın: Parasal durumu çözdüğümüz anda bu kaçaklar askere gidecek mi? Bütün mesele bu ülkede askerliğini yapan var bir de kaçan var. Askerimizin yüzde 50'si zaten profesyonel. Beklentimiz bedellide çok yüksekti ama maalesef olmadı. Yaşın düşürülmesi de konuşulabilir 25 olması da konuşulabilir ama bedelliye talep olmadı, beklenen olmadı. Ş
uanda 1 milyon bedelli bekleyen olduğunu dile getirdi. 

Gazetecilerin hep bir ağızdan yaş ve bedelin çok aşırı yüksek olması söylenmesi ile Başbakan Erdoğan duruşuyla yeni bir bedelli bekleyen 1 milyon kişiye yeni bir umut doğmuş oldu.
Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2013, 23:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Faruk
Faruk - 6 yıl Önce

Bedelli yasini eger 25 e cekilirse ulkeye askeri giderin olmayacagi gibi cok ciddi bir akar yeni bir gelir olacaktir. Ben inaniyorum ki Tayyip bu isi cozer .