Barış Pınarı Harekatı'nda 3. güne geldik! İşte teröristler böyle yakalandı...

Türk Silahlı Kuvvetlerinin başlattığı Suriye'nin doğusuna barış ve huzuru getirmek, terör koridorlarını yok etmek için başlatılan Barış Pınar Harekatı'nın üçüncü gününe geldik. Son dakika bilgilerine göre toplamda 342 teröristin etkisiz hale getirilmesiyle bir çok terörist ise canlı halde yakalandı. Toplamda 14 köy ise teröristten arındırıldı.

GÜNDEM 11.10.2019, 19:50 12.10.2019, 12:41
Barış Pınarı Harekatı'nda 3. güne geldik! İşte teröristler böyle yakalandı...

Suriye'nin doğusuna barış ve huzuru getirmek, terör koridorlarını yok etmek için başlatılan Barış Pınarı Harekatı kapsamında bugün Tel Abyad'ın güneydoğusundaki Halave köyü ile Resulayn'ın Tel Halef ve Asfar Neccar köyleri teröristlerden kurtarılırken terörden arındırılan köy sayısı 14'e yükseldi. YPG, Tel Abyad'da bir kiliseyi karargah olarak kullanmaya başladı.

14 KÖY TERÖRİSTTEN ARINDIRILDI
Barış Pınarı Harekatı kapsamında, Fırat Nehri'nin doğusunda yer alan Tel Abyad'ın güneydoğusundaki Halave köyü, YPG/PKK'lı teröristlerden arındırıldı. Gün içinde Rasulayn ilçesinin batısındaki Asfar Neccar ve Tel Halef köyleri de YPG/PKK'lı teröristlerden arındırılmıştı. Tel Abyad'daki El Yabse, Tel Fander, Müşeyrfe, Dedat, Bir Aşık, Hamidiye, Berzan, Cüdeyde ve Gısas ile Rasulayn'daki Kişto ve Aşağı Kişto köyleri de dün, YPG/PKK'lı teröristlerden temizlenmişti. Böylece harekatın üçüncü gününde, YPG/PKK işgalinden kurtarılan köy sayısı 14 oldu.

SMO, köylerde güvenlik tedbirleri alıyor ve arama tarama faaliyeti yürütüyor. Dünkü operasyonlarda Tel Abyad'ın El Yabse, Tel Fander, Müşeyrfe, Dedat, Bir Aşık, Berzan, Cüdeyde, Gısas ve Hamidiye köyleri ile Resulayn'daki Kişto ve aşağı Kişto köyü YPG/PKK'lı teröristlerden temizlenmişti.

4 ŞEHİT VAR
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, yaptığı açıklamada, harekatın planlandığı gibi başarıyla devam ettiğini belirterek, ''Şu ana kadar 342 terörist etkisiz hale getirildi. Başladığımız faaliyeti inşallah alnımızın akıyla başarıyla tamamlayacağız" dedi. Bu arada terör örgütü YPK/PKK'nın, Tel Abyad ilçesindeki pususunda Suriye Milli Ordusu'ndan (SMO) 4 savaşçı şehit oldu.

Güvenlik kaynaklarına göre YPG, Tel Abyad'da bir kiliseyi karargah olarak kullanmaya başladı.

BİR ÇOK TERÖRİST CANLI YAKALANDI
Barış Pınarı Harekâtı'nın üçüncü gününde etkisiz hale getirilen terörist sayısı 342'ye yükseldi, birçok terörist ise canlı yakalandı.

Yorumlar (0)