banner123

'Bana tecavüz etti' deyip iftira attı, babası öldürdü! İşte o kız için istenen ceza….

Babasının, kendisine "tecavüz" ettiğini öne sürdüğü genci öldürmesine neden olduğu iddiasıyla tutuklanan 15 yaşındaki genç kız hakkındaki soruşturma tamamlandı. Hamile kaldığı uzaktan akrabasını korumak için sosyal medyada tanıştığı 16 yaşındaki Muhammed Reşit Yıldırım'a iftira attığı belirlenen genç kıza 4 yıl hapis cezası verilmesi istendi.

GÜNDEM 13.04.2018, 11:38
'Bana tecavüz etti' deyip iftira attı, babası öldürdü! İşte o kız için istenen ceza….

Merkez Yüreğir ilçesinde, hamile kaldığı uzaktan akrabasının ismini  vermeyerek, sosyal medyada tanıştığı 16 yaşındaki Muhammed Reşit Yıldırım'ın  kendisine tecavüz ettiğini öne süren ve babasının genci öldürmesine neden olan  F.B. (15) hakkındaki soruşturma tamamlandı.

Cumhuriyet savcısı, koruma altında bulunduğu Hatay Çocuk Destek  Merkezi'nde gözaltına alındıktan sonra tutuklanan F.B. ile ilgili hazırladığı  iddianamede, zanlıya "iftira" suçundan 4 yıl hapis cezası verilmesini istedi.

İddianamede, F.B'nin, 8 Ağustos 2017'de annesiyle muayeneye gittiği  tıp merkezinde 7 haftalık hamile olduğunu öğrendiği, yaşının küçük olması  nedeniyle doktorlarca durumun polise bildirildiği belirtildi.

Genç kızın polise verdiği ifadesinde sosyal medyadan tanıştığı  Muhammed Reşit Yıldırım'dan hamile kaldığını iddia ettiği, şikayet üzerine  şüpheli hakkında soruşturma başlatıldığı, Yıldırım'ın F.B'nin babası tarafından  öldürülmesi üzerine olayla ilgili kovuşturmaya yer olmadığına dair karar  verildiğinin anımsatıldığı iddianamede, baba E.B'nin 25 yıl hapis cezasına  çarptırıldığı kaydedildi.

“ARABADA İLİŞKİYE GİRDİK”

İddianamede, genç kızın savunmasından şu ifadelere yer verildi:

"Muhammed ile ayrıldıktan sonra uzaktan akrabam M.Ç. ile tanıştım,  sevgili olduk. 2017 yılı yaz aylarında M.Ç. ile Çatalan Köprüsü civarında arabada ilişkiye girdik. Daha sonra 7 haftalık hamile olduğumu öğrendim. Babamın, M.Ç'ye  zarar vermesinden korktuğum için Muhammed'in ismini verdim."

İddianamenin değerlendirme bölümünde de F.B'nin M.Ç. ile ilişkisinden  hamile kalmasına rağmen polise, olayla hiçbir ilgisi olmayan Yıldırım'ın ismini  vermesine değinilerek, "Bunun üzerine Muhammed Reşit Yıldırım hakkında soruşturma  başlatıldığı, bu soruşturma hakkında Yıldırım'ın öldürülmesi üzerine takipsizlik  kararı verildiği, bu şekilde F.B'nin olayla hiçbir ilgisi olmayan Yıldırım  hakkında soruşturma başlatılmasına neden olarak üzerine atılı iftira suçunu  işlediği kanaatine varılmıştır." ifadesi kullanıldı.

NELER YAŞANMIŞTI?

Adana'nın merkez Yüreğir ilçesi Yavuzlar Mahallesi'nde 14 Ağustos  2017'de silahlı kavga ihbarı üzerine olay yerine giden polis ekipleri, Muhammed  Reşit Yıldırım'ın iş yerinin önündeki hafif ticari araçta tabancayla vurulduğunu  belirlemişti. İş arkadaşlarınca aynı araçla hastaneye kaldırılan Yıldırım kurtarılamamıştı.

Cinayet zanlısı olarak tutuklanan E.B, kızı F.B'nin maktulün tecavüzü  sonucu hamile kaldığını öne sürmüştü. Emniyet Genel Müdürlüğü Adana Kriminal  Polis Laboratuvarındaki testler sonucu mahkemeye gönderilen DNA raporunda,  sanığın kızı F.B'nin taşıdığı cenin ve maktulden alınan doku örnekleri arasında  uyum bulunmadığı kaydedilmişti.

Baba E.B'ye Adana 1. Ağır Ceza Mahkemesinde "cinayetten" suçundan 23  yıl, "ruhsatsız tabanca bulundurmak" suçundan da 2 yıl olmak üzere 25 yıl hapis  cezası verilmişti.

Yorumlar (0)