Bakan Ziya Selçuk duyurdu! ''MEB önümüzdeki günlerde...''

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, önümüzdeki günlerde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okulların yol haritasının açıklanacağını duyurdu.

GÜNDEM 23.02.2019, 15:31
Bakan Ziya Selçuk duyurdu! ''MEB önümüzdeki günlerde...''

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, önümüzdeki günlerde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okulların yol haritasının açıklanacağını duyurdu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk,Bilecik Belediyesini ziyaretinin ardından gazetecilere yaptığı  açıklamada, eğitim sisteminde daha önceki çalışmaların üzerine yenilerinin de  ekleneceğini belirterek, eğitimde sisteminin gelişimiyle ilgili projelerin devam  ettiğini ifade etti.

Bakan Selçuk, "Önümüzdeki haftalarda, okullarımızın yapısal niteliğini  belirleyecek olan 'okul profili' değerlendirme adı altında bir tanıtım çalışmamız  olacak. Bu çalışmada, çok ayrıntılı olarak okulların ne şekilde yapılandırılacağı  ve okullarımızdaki kalitenin artırılmasıyla ilgili yol haritasının ne olacağını  paylaşma imkanımız olacak. Daha sonra da yeni bazı çalışmaları da somut olarak  kamuoyuyla paylaşma imkanımız olacak. Bunlar her ay tanıtım toplantılarıyla  kamuoyuyla paylaşılacak." diye konuştu.

Eğitim konusunda Bilecik'in gelişimi ve planları dahilinde  çalışmalarının da olacağını anlatan Selçuk, "Sonuç olarak, önümüzdeki haftalarda  Bilecik'le ilgili bir makro plan geliştirme konusunda da istişareler neticesinde  Sayın Valimizle, vekilimizle, başkanımızla prensip kararı da almış bulunuyoruz.  Bu karar doğrultusunda da ekipler halinde buradaki incelemelerimizi  derinleştirerek sürdüreceğiz. Önümüzdeki günlerde de bunların haberini verme ve  sizinle paylaşma imkanımız olacak." değerlendirmesini yaptı.

Yorumlar (0)