banner527

Bakan Soylu Net Mesajlar Verdi- Kandil'de kilerin Leşlerini...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, PKK/PYD terör örgütlerine net mesajlar verdi. Bakan Soylu katıldığı toplantıda, "Kandil'dekilerin leşlerini milletimizin önüne sermek bizim boynumuzun borcudur" dedi.

Bakan Soylu Net Mesajlar Verdi- Kandil'de kilerin Leşlerini...

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Sakarya İl Müdürlüğünün toplantısına katılan Bakan Soylu, PKK/PYD terör örgütleri ile ilgili yapılan mücadele konusunda net mesajlar verdi. Toplantıda Kandil'de bulunan teröristler ile ilgili olarak "Kandil'dekilerin leşlerini milletimizin önüne sermek bizim boynumuzun borcudur" dedi.

KİMSEYE FIRSAT VERMEMELİYİZ

TBMM Plan Bütçe Komisyonunda HDP'li bir milletvekilinin 'Siz işgalcisiniz' sözü sonrasında çıkan gerginliğe de değinen Bakan Soylu, "Gerçekleşen toplantıda 'siz işgalcisiniz' dedi bize. Kendi toprağımızda bize işgalci olarak nitelendirdi. Edepsizliği, ahlaksızlığı ve ihaneti görüyor musunuz? Yetmedi aynı zamanda bu kadar terörist etkisiz hale getirdiğimiz zaman bize kalkıp 'siz muhalifleri öldürdünüz' dedi. Siyasal bir meşrutiyet sağlamaya çalışıyor. Bu topraklarda hem uyanık olmamız, cümleyi bile aradan kapmalıyız. Kimseye fırsat vermemeliyiz. Kimseye böyle meşrutiyet alanı sağlamamalıyız. 

Memleket hepimize şehitlerimiz, gazilerimiz tarafından emanet edilmiş. Her karış toprağı kanla sulanmış. Fırsat bulsalar istediklerini orada söyleyeceklerini zannediyorlar. Toplantıda oturmuş telefonu açmış facebook üzerinden Kandil’e yayın yapıyor. Demek istiyor ki beni buraya atadınız sizin adınıza burada görevi yerine getiriyorum. Aziz milletimiz hiç merak etmesin Kandil'dekilerin leşlerini milletimizin önüne sermek bizim boynumuzun borcudur" ifadelerini kullandı. 

Toplantıya, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu, Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ve il müdürleri katıldı. 

ŞEHİT KAYMAKAM SAFİTÜRK’ÜN MEZARI BAŞINDA DUA ETTİ 

Bakan Soylu, daha sonra Mardin’in Derik ilçesi Kaymakamıyken PKK’lı teröristlerce yapılan bombalı saldırıda şehit olan Muhammed Fatih Safitürk’ün mezarını ziyaret ederek dua etti. Ziyarete Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu da eşlik etti. Burada bir süre dua eden Bakan Soylu, daha sonra şehit kaymakamın babası Asım Safitürk’ü evinde ziyaret etti. Basına kapalı olarak gerçekleşen ziyaret sonrasında Soylu, Sakarya’dan ayrıldı. 

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2018, 01:53
YORUM EKLE