08 Eylül 2015 Salı 21:31
Bahçeli: Sıkıyönetim uygulaması hemen devreye sokulmalıdır
 MHP Genel Başkanı Bahçeli: "Türk-Kürt düşmanlığı için provokasyon yapan, fırsat kollayan, ortam yoklayan mihrakların kurguladıkları oyunlara düşmemek, yazdıkları senaryolara alet olmamak asıldır"

"Bu hususta milliyetçi-ülkücü hareket titizlikle davranacak, karanlık mahfiller tarafından organize edilen anonim kalabalıkların dümen suyuna girmeyecektir"

"Doğu ve Güneydoğu'da can ve mal güvenliği sağlanana, iç huzur ve asayiş temin edilene kadar Anayasal bir çare olan sıkıyönetim uygulaması hemen devreye sokulmalıdır"

"MHP, Türkiye'yi böldürmemeye, milli birliğimizin temellerine dinamit konulmasını önlemeye ve büyük Türk milletinin huzurunu ve güvenliğini sağlayacak şartları hazırlamaya kararlıdır ve buna da muktedirdir"MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türk-Kürt düşmanlığı için provokasyon yapan, fırsat kollayan, ortam yoklayan mihrakların kurguladıkları oyunlara düşmemek, yazdıkları senaryolara alet olmamak asıldır" değerlendirmesinde bulundu.

Bahçeli, Iğdır ve Tunceli'deki terör saldırıları hakkında yaptığı açıklamada, Türkiye'nin ölümcül bir sürecin, kanlı bir döngünün, şiddetli bir çatışmanın tam merkezinde olduğunu belirtti.
Türkiye'nin şu anda her şeye gebe olduğunu ifade eden Bahçeli, "Bölücü terör örgütünün kahpe ve kalleş saldırıları tüm barbarlığıyla, tüm vahşiliğiyle devam etmektedir. Dökülen şehit kanlarının nerede duracağı, açılan kin ve nefret kuyularının ne zaman kapanacağı belirsizdir" ifadesini kullandı.

Bahçeli, Türkiye Cumhuriyeti'nin sırat köprüsünde, Türk milletinin çok yoğun saldırı ve suikast altında olduğuna dikkat çekerek milli vicdanın isyan ve infial halinde olduğunu, dayanacak hal, bekleyecek ve sabredecek takat kalmadığını vurguladı.

"Kader anı gelmiştir"
Bahçeli, masum ve son derece makul şekilde gerçekleşen teröre lanet yürüyüşlerinin demokratik sınırlarda kalmasının da elzem olduğuna dikkat çekerek şöyle devam etti:
"Eğer ülkemize yönelen hain ve hasmane saldırıların önü alınamaz, Erdoğan'ın komplo ve tuzakları ısrarla devam ederse benzerlerine birçok ülkede rastlanan tarihi nitelikli büyük saray yürüyüşünün icrası da kaçınılmaz olabilecektir. Bu yakın tehlikeye herkes samimiyetle ve özenle dikkat etmelidir. 1 Kasım'da yenilenecek milli irade, varlığını devam ve idame ettirmek istiyorsa ilk önce AKP zulmünden, saray tasallutundan kurtulması vazgeçilmez bir şarttır. Aksi halde, dış mihraklar tarafından kiralık olarak kullanılan terör Türkiye'yi yutacak, devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü imha edecektir. Bunun sonucunda, Ortadoğu'daki karanlık tablonun, çalkantı ve silahlı boğuşmanın bir benzeri Türkiye'de vuku bulabilecektir. Şayet terörle mücadelede milliyetçi bir ruh ve şuur vasat bulmazsa, kapatılması mümkün olmayan derin yaraların açılacağı, milli birlik ve bütünlüğümüzün zedeleneceği, kardeş kavgasının zemin bulacağı çok sancılı yeni bir süreç önümüzdedir. Yıllarca etnik bölücülüğe cesaret veren ve güvenlik güçlerimizin terörle mücadelesini zaafa uğratan Erdoğan ve Davutoğlu bugünkü kanlı tablonun baş mimarlarıdır."

Türkiye'nin en büyük talihsizliğinin terörün siyasi ve manevi sorumluluğunu omuzlarında taşıyan böyle bir kadro tarafından idare edilmesi olduğunu belirten Bahçeli, milli güvenliğin sağlanmasının sorumluluğunu üstlenen Başbakan'ın Anayasal görev ve sorumluluklarını yerine getirmede acze düşmesinin, üzerinde ayrıca durulması gereken bir Anayasa suçu olduğunu ifade etti.

Devlet Bahçeli, açıklamada şunlara yer verdi:
"Terörle etkili bir şekilde mücadele gereklerinin yerine getirilmemesi, tarihin ve Türk milletinin affetmeyeceği bir gaflet, dalalet ve ihanet olacaktır. Kaldı ki bu ihanet adres ve muhataplarını çoktan bulmuştur. Başbakan'ın ve peşi sıra Erdoğan'ın başkanlığında, üstelik katılmasının hangi amaca matuf olduğu müphem olan TBMM Başkanı'nın da bulunduğu güvenlik zirvelerinin göz boyama amacına yönelik olduğu kesindir. MHP, Türkiye'yi böldürmemeye, milli birliğimizin temellerine dinamit konulmasını önlemeye ve büyük Türk milletinin huzurunu ve güvenliğini sağlayacak şartları hazırlamaya kararlıdır ve buna da muktedirdir. Türkiye'nin karşısındaki bu husumet cephesiyle tarihi hesaplaşma çok yakında yapılacaktır. Kader anı gelmiştir.

Türkiye'nin kurtuluşu için bir milat olan ve ertelenmesi için siyasi kumpas yapılan 1 Kasım 2015 Milletvekilliği Genel Seçimlerine sayılı günler kalmıştır. Ağlayan Türk milleti ağlatan ve tuzak kuran alçakları sandığa gömecektir. Köhneyen ve kadavraya dönen iktidar zümresi milli depremle sarsılacak, ihanet saltanatı Allah'ın izniyle nihayete erecektir. Bu kez olacak, bu defa Türkiye kazanarak demokrasi mayası sandıkta tutacaktır."

Son Güncelleme: 08.09.2015 21:35
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
sinirli@ 2015-09-09 13:18:22

sebib mili gorusune sokayuım ben bahceli halen bu ortamnda saraydan bahsedebiliosunya ..............

Avatar
ss 2015-09-08 23:21:32

akıl vereceğine elini taşın altına koyaydın sen uygulayaydın sıkıyönetimi.öcalanı astırmadığın gibi.şimdide sıkıyönetimle insanları tahrik edip nemalanacaksın değilmi aşağılık mahluk