Ayakkabı bağcığı ile kelepçesini açıp jandarmalara saldırdı

EDİRNE Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi'nde hükümlü B.B., cezaevi ring aracı ile hastaneye götürüldüğü sırada ayakkabı bağcığının ucu ile kelepçesini açarak, araçtaki jandarmalara saldırdı. Olayda 2 jandarma er hafif yaralanırken, hükümlü hakkında soruşturma başlatıldı.

Ayakkabı bağcığı ile kelepçesini açıp jandarmalara saldırdı

Edirne Yüksek Güvenlikli F Tipi cezaevi'nde tutuklu ve hükümlü 6 mahkumun bulunduğu ring aracı, cezaevinden Edirne 1'nci Sultan Murat Hastanesi'ne gitmek üzere yola çıktı. Bu sırada ring aracında bulunan hırsızlık ve yağma suçlarından hükümlü B.B., spor ayakkabısının bağcık ucu ile kelepçesini açtı. Durumu fark eden araçtaki Jandarma görevlileri B.B.'yi uyararak, kelepçeyi tekrar takmak istedi.

Karşı koyması üzerine B.B., ring aracının koridoruna çıkartılarak yere yatırıldı ve elleri arkasından kelepçelendi. Bu sırada jandarma görevlilerine saldıran B.B. hakaret ve tehditlerde bulunarak tekme attı.

Olayda, 2 jandarma görevlisi hafif şekilde yaralanırken, Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı'nca adli, Edirne Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi tarafından da idari soruşturma başlatıldı.

YORUM EKLE