Avukat Fatma Begüm Şaşmaz hakkında İstanbul Barosu'ndan Açıklama

Avukat Fatma Begüm Kaçmaz, Türkiye bugün sosyal medyada onu konuşuyor. Kendi hesabından dün paylaştığı videosunda, lüks arabasından şoförünün kapı açmasıyla inen Avukat Kaçmaz, pahalı çantasından evrak çıkarıyor. "Video etik değil" diyerek yapılan paylaşımı itici bulan sosyal medya kullanıcıları aynı zamanda Kaçmaz'ın daha önce din kültürü ve ahlak bilgisi  öğretmeni olduğuna da vurgu yaptı.

GÜNDEM 11.10.2019, 15:13 11.10.2019, 15:22
Avukat Fatma Begüm Şaşmaz hakkında İstanbul Barosu'ndan Açıklama

Avukat Fatma Begüm Kaçmaz'ın, dün sosyal medya hesabından paylaştığı 'Adliyede bir gün' adlı bir videosu sert tepkilere neden oldu. İstanbul Barosu Başkanı Av. Mehmet Durakoğlu, görüntüyle ilgili olarak, '“Yönetim Kurulumuz tarafından gereği yerine getirilmiştir' dedi. Avukat Fatma Begüm Kaçmaz, sosyal medya hesabından paylaştığı 'Adliye'de bir gün' adlı video ile adliyede geçirdiği bir günü aktardı. Ancak kısa sürede sosyal medyada tepkiler çığ gibi büyüdü.

'VİDEO ETİK DEĞİL'

Avukat Kaçmaz’ı, "lüks yaşantısını sergilemek için avukatlık mesleğini kullanıyor” diyerek eleştiren kullancılar, bu tür videoların yayınlanmasının ise meslekle ilgili etik kurallara uymadığını belirttiler.

İSTANBUL BAROSU HAREKETE GEÇTİ

İstanbul Barosu Başkanı Av. Mehmet Durakoğlu, kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamada, tepki toplayan ve şikayet edilen söz konusu video için “Yönetim Kurulumuz tarafından gereği yerine getirilmiştir. Daha fazla yorum amaca hizmet ediyor” diye belirtti.

Yorumlar (0)