Avrupa'dan ilk hac kafilesi yola çıktı

İlk hac kafilesi, Köln-Bonn Havalimanında düzenlenen törenle kutsal topraklara uğurlandı

GÜNDEM 08.08.2017, 20:07
Avrupa'dan ilk hac kafilesi yola çıktı

Avrupa'dan yola çıkan ilk hac kafilesi, düzenlenen törenle  kutsal topraklara uğurlandı. 

İslam Toplumu Milli Görüş (IGMG) organizasyonu ve Türk Hava Yolları  (THY) uçağı ile İstanbulaktarmalı olarak kutsal topraklara giden hacı adayları  için Köln-Bonn Havalimanında tören düzenlendi.

IGMG Hac Umre Birim Başkanı Tahir Köksoy, gazetecilere yaptığı  açıklamada, bu yıl 48. hac organizasyonlarının ilk hac kafilesini  uğurladıklarını, diğer şehirlerle ilk gün bin 400 civarında hacı adayının kutsal  topraklara gideceğini ifade etti.

Köksoy, gerek Avrupa'nın çeşitli ülkeleri gerekse Türkiye'den olmak  üzere 48 kafilenin, 26 Ağustos tarihine kadar kutsal topraklara ulaşmasını  amaçladıklarını kaydederek, şöyle konuştu:

"Peygamber efendimizin de belirttiği üzere hac ibadeti zor ve  meşakkatli bir ibadettir. Dolayısıyla hacılarımızın bu zor ibadeti en iyi şekilde  yerine getirmeleri için tecrübeli kadrolarımız, hizmet görevlilerimiz, sağlık  ekiplerimiz, irşad görevlilerimiz, kafile ve grup başkanlarımızla hacılarımızın  ibadetlerinin kolay olması için tüm altyapı çalışmalarını hazırladık. Hac  ibadetini tamamlayan hacılarımızın dönüşleri ise Cidde'den 5-6 Eylül tarihinden  itibaren gerçekleşmeye başlayacak."

IGMG Köln Bölge Başkanı Selahattin Demirci'nin duası ile yola çıkan  hacı adayları ile onları uğurlayan yakınları duygu dolu anlar yaşadı.

Yorumlar (0)
25°
açık