Aşure etkinliğinde dostluğun önemine dikkat çektiler

Eskişehir Yardımlaşma Kültür ve Dayanışma Derneği ile (ESDER) Anadolu Kültür Sanat Eğitim Araştırma ve Dayanışma Vakfı'nın birlikte organize etiği Aşure etkinliği dostluk ve dayanışmanın önemine dikkat çekti.

Aşure etkinliğinde dostluğun önemine dikkat çektiler
Örnekköy İsmail Cem Kültür Merkezi'nde yapılan ve salonu dolduran yüzlerce kişi aşure duasına katıldı, semah gösterilerini izledi.


Başta Eskişehir Seyitgazi Belediye Başkanı  Adnan Yalçın Şen CHP Karşıyaka Belediye Başkan aday adayları Cihan Türsen, Günsel Sağlam, Metin Erten, Serpil Eslek, Müjdat Ünsalan, Bayraklı Belediye Başkan aday adayı Mehmet Yunak, Pınar Susmuş, Ege Koop Başkanı ve Büyükşehir Belediyesi Başkan aday adayı Hüseyin Aslan, CHP İlçe Başkanı Ali Karaege, Konak Belediye Başkan aday adayı Nilay Kökkılınç , CHP İl Yönetimi Dilek Bilgin İl Başkan yardımcısı Barış Erel , İzmir İl Genel Meclis üyeleri, Birçok sivil toplum temsilcileri ve çok sayıda yurttaş katıldı.
Vakıf Başkanı Mehmet Çetin ve Dernek Başkanı Bülent Akbörü yaptıkları konuşmada Alevilerin dünyada tüm insanları kardeş gördüğünü, yanyana yaşamanın ne kadar önemli olduğuna dikkat çeken konuşmalar yaptılar.Programda semah sunumu büyük beğeni toplarken, solitler Nihal Çelik, Servet Bal ve Cem Cansız türkü ve deyişler okudu. Aşure duası ile birlikte tüm konuklara sıcak aşure dağıtıldı.
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2015, 23:01
YORUM EKLE