Arınç: Katlamalı harç uygulaması iptal edildi

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Bakanlar Kurulu sonra açıklamalarda bulundu. Lisans ve lisansüstü eğitim programlarında artırımsız harç uygulanacak, artırımlı ödeyenlere iade edilecek.

Arınç: Katlamalı harç uygulaması iptal edildi
Lisansta mezun olamayandan normal harç alınacak.Normal eğitim öğretim süresince okulunu bitirenlerden harç ve katkı payı alınmıyordu fakat bitiremeyenler için yüzde 50 değil o sene ne uygun görülmüşse o ödenecek.

ÇÖZÜM SÜRECİ
Çözüm süreci düzgün bir ilerleme sözkonusu. Kararlılıkta samimi ve ısrarlıyız.Hükümet olarak yapmamız gerekei yapıyoruz.Silah bırakmaya yönelik istek olacaksa, göreceğiz.Geçtiğimiz günlerde de Akdoğan HDP heyeti ile görüştü.

SİBER SALDIRILAR
Böyle bir saldırı oldu, ilgili kurumlar soruşturuyor.

HAKAN FİDAN'IN İSTİFASI
Bu bir kriz değildir. Fakat bu tartışmalar dün itibari ile sona ermiş, Sayın Hakan Fidan dün görevinden ayrılmıştır. Ortada şöyle bir durum vardır, Sayın Başbakanımızın takdiri doğrultusunda bu göreve uygun görülmüştür. Bence bu saygıyla karşılanması gereken bir tutumdur. Bence kitabın bu sayfaları kapanmaladır.

MİLLETVEKİLLİĞİ İÇİN VERİLEN İSTİFALAR
İstifa edip ayrıların sayısı Bürokrasi açısından 100 kadardır, bu sayılar daha alt tabanlara inilerek bakarsak birkaç misli olabilir.
Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2015, 20:56
YORUM EKLE