Aralarında subayların da olduğu 236 asker yakalandı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetlerindeki (TSK) yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında, örgütün şifreli haberleşme programı "ByLock"u kullandıkları gerekçesiyle haklarında gözaltı kararı verilen, aralarında subayların da olduğu 530 askerden, 236'sı yakalandı.

Aralarında subayların da olduğu 236 asker yakalandı

Adnan Menderes Üniversitesi'nde yeni açılan bölümlerin hepsi doldu. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi bu yıl da ilk tercihlerde yüzde 82.9 yerleşme oranıyla birçok köklü üniversiteyi geride bıraktı. 

Bu yıl yaklaşık 2 milyon 322 bin kişinin başvurduğu ve 1 milyon 750 bin kişinin de tercih yapabilme hakkı kazandığı YKS’de en çok dikkat çeken durum tercih yapabilecekken tercih hakkını kullanmayan 550 bin kişi oldu. Son yıllardaki en büyük sayı olarak dikkat çeken tercih yapmayan öğrenciler, ek yerleştirmelerde boş kalan kontenjanlar için yarışacak.

YENİ AÇILAN BÖLÜMLER DOLDU

ADÜ bünyesinde bu yıl ilk defa öğrenci kabul eden Aydın İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü, İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü ve Buharkent Meslek Yüksekokulu Çağrı Merkezi Hizmetleri bölümleri ise ilk tercih döneminde tüm kontenjanlarını doldurdu.

EK YERLEŞTİRME DÖNEMİ ZORLU OLACAK

Sınavsız geçişin kaldırılarak adayların merkezi yerleştirme puanlarıyla tercih ettikleri üniversitelere yerleştirildiği geçtiğimiz yıl yaklaşık 210 bin kontenjan boş kalmıştı. Bu yıl ilk tercih döneminin ardından yalnızca 80 bin kontenjan boş kalırken, ek yerleştirme döneminde adayları oldukça zorlu bir süreç bekliyor.

YORUM EKLE