Araç alım satımda flaş karar! Büyük kolaylık geliyor...

Nöbetçi noterlik uygulamasıyla araç alım satımda kolaylık uygulanmaya başlıyor. Özellikle hafta içi mesai saatleri nedeniyle işlemlerini gerçekleştiremeyenler bu habere sevinecek.

GÜNDEM 06.04.2019, 15:09
Araç alım satımda flaş karar! Büyük kolaylık geliyor...

Yeni uygulama kapsamında, ülke genelinde cumartesi ve pazar günleri 09.00-17.00  saatlerinde hizmet verecek noterler belirlendi.  İlki bugün gerçekleştirilen nöbetçi noterlik uygulaması  kapsamında hafta sonları 2'si Anadolu, 2'si Avrupa yakasında olmak üzere  İstanbul'da 4, Ankara ve İzmir'de 2'şer, diğer illerde de birer noter nöbet  tutacak. Bu noterliklerde bütün işlemlerin yapılması sağlanacak.

Vatandaşlar memnun! Özellikle araç satışı ve vekaletname...

Ankara 40. Noteri Handan Baykam, "İki ay gibi kısa bir  sürede Bakanlığımızın koordinasyonunda Türkiye Noterler Birliğinin çalışmaları ve  paydaş kurumlarla yapılan görüşmeler sonucunda 2019 ilk nöbetçi noterlik  uygulamasına başladık." diye belirtti. 

Nöbetçi noterlik uygulamasına başlandı. Ankara'daki ilk nöbetçi  noterler, Altındağ 7. Noterliği ile Ankara 40. Noterliği oldu.

Uygulama hakkında AA'ya bilgi veren Ankara 40. Noteri Handan Baykam,  uygulamanın hayırlı uğurlu olmasını temenni etti. Nöbetçi noterliğin Adalet  Bakanı Abdulhamit Gül'ün ocak ayında gündeme getirmesiyle kamuoyuna duyurulduğunu  ifade eden Baykam, "İki ay gibi kısa bir sürede Bakanlığımızın koordinasyonunda  Türkiye Noterler Birliğinin çalışmaları ve paydaş kurumlarla yapılan görüşmeler  sonucunda 2019 ilk nöbetçi noterlik uygulamasına başladık." dedi.

Ağırlıklı olarak araç satışı ve vekaletname konularıyla ilgili  işlemlerin yapıldığı gözlenen nöbetçi noterlere gelenler ise uygulamadan  duydukları memnuniyeti dile getirdi. Hafta içi mesai nedeniyle notere gelmeye  vakit bulamadıklarını belirtenler, nöbetçi noter sayısının artırılmasını talep  etti.

Yorumlar (0)