AÖF kayıt yenileme başladı! AÖF kayıt yenileme ne zaman bitecek?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim İktisat ve İşletme Fakültelerinin 2019-2020 Öğretim Yılı Güz Dönemi ders seçimi başladı. Dolayısıyla kayıt yenileme işlemleri de bugün itibariyle başladı. Şimdi arama motorlarında öğrenciler tarafından en çok sorulan sorular AÖF kayıt yenileme ne zaman bitiyor, 2019 AÖF kayıt yenileme ücreti ne kadar? İşte merak edilenler...

GÜNDEM 07.10.2019, 15:19
AÖF kayıt yenileme başladı! AÖF kayıt yenileme ne zaman bitecek?

AÖF, kayıt yenileme tarihlerini açıkladı. Buna göre; kayıt yenileme ve kayıt onayı işlemleri AÖF 2019-2020 Öğretim Yılı takviminde “07 Ekim – 18 Ekim 2019” olarak duyuruldu. Adaylar internet başvuru ve kayıt kılavuzunda açıklanan kayıt belgelerini hazırlayacaklar. Belgelerini hazırlayan adaylar illerdeki AÖF bürolarına şahsen başvuru yaparak da kayıt yenileme yapabilirler.

Kayıt yenileme haftası başladı ve AÖF üzerinden eğitim hayatlarını sürdüren öğrenciler AÖF kayıt yenileme tarihlerini araştırıyor. AÖF kayıt yenileme işlemleri nasıl yapılır? İşte AÖF kayıt yenilemede dikkat edilmesi gereken detaylar…

AÖF KAYIT YENİLEME NASIL YAPILIR?

AÖF kayıt yenileme işlemleri aof.anadolu.edu.tr adresi üzerinden gerçekleştiriliyor. Kayıt otomasyonu bağlantısından Kayıt Yenileme linkine girilerek işlem tamamlanabiliyor.
Ders seçimi yapan öğrenciler ödemelerini yaparak kayıtlarını yeniletebilirler.

AÖF KAYIT ÜCRETLERİ NE KADAR?

Kayıt yeniletecek öğrenciler ilgili Bakanlar Kurulu Kararı gereğince sınav hizmetleri, basılı malzemeler ve diğer hizmetler karşılığı olan ve Anadolu Üniversitesince belirlenen staj/uygulama dersi bulunmayan programlarda alt limit ₺220,00 ve tekniker unvanı verilen programlarda alt limit ₺240,00 olup alınan dersin kredisine göre değişen Dönem Öğretim Gideri tutarını ödeyeceklerdir. Adaylar, İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzunda açıklanan kayıt belgelerini hazırlayarak illerdeki AÖF bürolarına bizzat başvurarak kayıt yaptırabilir.

AÖF KAYIT YENİLEME TARİHLERİ NE ZAMAN BİTİYOR?

AÖF kayıt yenileme işlemlerini tamamlayacak binlerce öğrenci için bu soru da önemli. AÖF’de kayıt yenileme işlemi yapacak olanlar işlemlerini 18 Ekim tarihine kadar gerçekleştirecek.

AÖF KAYIT YENİLEME EKRANI

Yorumlar (0)