Antalya Kumluca yangın haberi! Kumluca'daki yangın nedeniyle tüm evler boşaltıldı

Son dakika Kumluca yangın haberi... Yangın nedeniyle tüm evler boşaltıldı. Antalya’nın Kumluca ilçesinde çıkan orman yangınındaki son durumla alakalı Kumluca Belediye Başkanı Yusuf Göven, orman içerisinde ve yakınındaki bir çok seranın yandığını belirterek, “Tam kontrol altına alındı derken rüzgarın etkisiyle tepeye doğru tekrar başladı. Orman içerisinde bulunan evler açısından tehdit bulunuyor. Ancak tüm evler boşaltıldı. Ölü ya da yaralımız yok” dedi.

GÜNDEM 17.09.2018, 15:15 17.09.2018, 15:21
Antalya Kumluca yangın haberi! Kumluca'daki yangın nedeniyle tüm evler boşaltıldı

Antalya Kumluca yangın!. Bugün saat 10.30 sıralarında Kumluca ilçesi Mavikent Mahallesi Karaöz koylar mevkiinde yangın çıktı. Henüz çıkış nedeni belli olmayan yangına, ekiplerin havadan ve karadan müdahalesi devam ediyor. Rüzgarın etkisiyle söndürülmekte güçlük çekilen yangına, 38 arazöz 134 yangın işçisi 5 dozer, 5 söndürme helikopteri 1 amfibi uçak ve 1 idare helikopteri ile müdahale ediliyor.

Tarım ilçesi olan Kumluca’da ormanlık alanın içerisinde ve yakınında bulunan birçok seranın ve bazı işçi evlerinin yandığı bildirilirken, yangının rüzgarın etkisiyle Aktaş mevkinde ilerlemeye devam ettiği kaydedildi.

 “Seralar yandı”

Özellikle seralarda büyük ölçüde zarar meydana geldiğini belirten Kumluca Belediye Başkanı Yusuf Göven, “Orman bölgesine yakın ve orman içerisinde seralarda büyük ölçüde zarar var. Hepsi yandı. Birkaç tane işçi evi dediğimiz küçük ev yandı. Aktaş mevkiinde normal bir ev yandı. Tam kontrol altına alındı derken rüzgarın etkisiyle tepeye doğru tekrar başladı. Şuanda helikopter ve uçaklar müdahale ediyor ama pek kontrol altına alınabilmiş değil. Alan çok geniş” açıklamasında bulundu.

“Tüm evler boşaltıldı”

Yangının sadece orman içerisindeki evlerde tehdit oluşturduğunu aktaran Göven, “Orman içerisi ve yakınındaki tüm evler boşaltıldı. Herhangi bir can kaybı ya da yaralımız yok.  İtfaiye ekiplerimiz ve orman müdürlüğümüze bağlı ekipler hem yerden hem karadan canla başla müdahale ediyor” diye konuştu.

BÖLGEDE BAŞKA BİR YANGIN DAHA ÇIKTI
Öte yandan sosyal medyada vatandaşlar tarafından paylaşılan görüntülerde yangına 2 kilometre uzaklıkta çıkan başka bir yangın vatandaşlar tarafından söndürüldü. Vatandaşlar arasında geçen konuşmada, “Mavi Kentte orman yangını var. Aktaş mevkiinde de yangın var. Biz burayı söndürdük. Daha sönmedi. Bakın yangın yeri nerede 2 bin metre var. Biz müdahale ettik. Duman çıkar çıkmaz müdahale ettik. Vatandaşlık görevimizi yaptık” dedi. 

Öte yandan yangının seralara sıçradığı görüntüsü de vatandaşlar tarafından paylaşıldı. 

Yorumlar (0)
33°
az bulutlu