Antalya'da dalış eğitiminde şehit olan asker İzmir Dikili'de son yolculuğuna uğurlanıyor

Antalya'nın Kaş ilçesinde dalış eğitimi sırasında rahatsızlanan Jandarma Astsubay Kıdemli Üstçavuş Mesut Akmeşe şehit oldu. Şehidin cenazesi bugün İzmir'in Dikili ilçesinde öğle vaktinde yapılacak törenin ardından, Demirtaş Mahallesi Mezarlığı’na toprağa verilecek.

GÜNDEM 18.10.2019, 09:23 18.10.2019, 10:15
Antalya'da dalış eğitiminde şehit olan asker İzmir Dikili'de son yolculuğuna uğurlanıyor

Antalya’nın Kaş ilçesinde, su altı dalış eğitimi aldığı sırada fenalaşan ve kalbi duran,  Jandarma Astsubay Kıdemli Üstçavuş Mesut Akmeşe tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Kaldırıldığı hastanede şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Üstçavuş Mesut Akmeşe’nin, cenazesi bugün İzmir'in Dikili ilçesinde düzenlenen törenden sonra toprağa verilecek. Astsubay Kıdemli Üstçavuş Mesut Akmeşe’nin, İzmir’in Dikili ilçesine bağlı kırsal Demirtaş Mahallesi’ndeki baba evine Türk bayrağı asıldı.  

Eve gelen köylüler, acılı baba Kerim Akmeşe ile ağabey Yakup Akmeşe’ye, taziye dileklerini iletti. Demirtaş Mahallesi Camisi’nin minaresine de, Türk bayrağı asıldı. Şehidin, Ankara’da yaşayan eşi ve 8 yaşındaki kızının da, acı haberi alıp uçakla İzmir’e geldikleri öğrenildi. 

‘ACIMIZ ANLATILACAK GİBİ DEĞİL'

Acılı ağabey Yakup Akmeşe, tarlada zeytin toplarken haberi aldıklarını belirterek, “Köyümüzün muhtarı aradı. ‘Kaymakam geliyor, siz de gelin’ dedi. Ana yolda, jandarma ekiplerinin aracını gördük, o zaman kötü bir şey olduğunu tahmin ettim. Hiç beklemediğimiz bir olaydı, acımız büyük, anlatılması mümkün değil. İnsan ne söyleyeceğini bilemiyor Başka şehitlere üzülüp, acı çekiyorduk ama ateş bizim ocağımıza düştüğü an, olayın ne kadar acı bir şey olduğunu anlıyoruz. Allah, kimsenin başına vermesin. İşini çok severdi, hep en önden giden, kendinden çok başkalarını düşünen, pırlanta gibi bir insandı. Biz birsek, o bin idi. Vatan sağ olsun” dedi.

TÖRENİN ARDINDAN TOPRAĞA VERİLECEK

Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Üstçavuş Mesut Akmeşe’nin cenazesinin, bugün Dikili Merkez Camisi’nde, öğle vaktinde yapılacak törenin ardından, Demirtaş Mahallesi Mezarlığı’na toprağa verilecek.

Yorumlar (0)