Ankara'daki tren kazasında flaş gelişme

Ankara'da 9 kişinin hayatının kaybettiği tren kazasında gözaltındaki üç TCDD personelinin ifadeleri ortaya çıktı.Harekat memuru ifadesinde ''Hat 1'den gitmesi gereken tren hat 2'ye girdi! Bana makas değişikliği bilgisi verilmedi'' dedi.

GÜNDEM 17.12.2018, 17:20 17.12.2018, 17:21
Ankara'daki tren kazasında flaş gelişme

Ankara'daki tren kazası ile ilgili gözaltına alınan şahısların sorgularına ilişkin ifadeler ortaya çıkmaya başladı. Harekat memuru "Makasçı hat değişikliği için bana bilgi vermedi" derken devamında "Hat 1'den gitmesi gereken tren hat 2 ye girdi" şeklinde konuştu.

Başkent'te 9 kişinin hayatını kaybettiği tren kazası ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 3 TCDD personeli, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Tren hareket memuru Sinan Y. Ankara Cumhuriyet Savcılığı'na verdiği ifadesinde kazada bir kusuru bulunmadığını söyledi.

"BENİMLE İLETİŞİME GEÇMEDİLER"

Sinan Y. ifadesinde meydana kazanın iletişim kopukluğundan kaynaklandığını iddia etti. Sinan Y. tren makinistlerinin 1. yoldan hareket ettikten sonra 9 makas değişikliği ile H1 hattına girmesi gerektiğini, ancak makas değişikliği yapılmadan H2'ye girdiğini görmeleri gerekmesine rağmen bu konuda kendisiyle iletişime geçmediklerini ve bildirimde bulunmadıklarını iddia etti.

"BANA HERHANGİ BİLGİ VERİLMEDİ"

İetişimsizlik ve bilgi eksikliğinden kazaya yol açtığını yineleyen Sinan Y. devamla şunları söyledi: "Kaza, Tren teşkil memurunun (makasçının) bana makasları değiştirip treni H1'e aldığına dair teminat vermesine rağmen 5 makası H1'e tanzim etmemesi, H2'ye girdiğini gören makinistlerin yanlış yola girdiklerine dair bana ve kontrolöre herhangi bir bilgi verilmemesinden kaynaklandı" (Sabah)

Yorumlar (0)