Almanya'da Türk taksiciye ırkçı saldırı! ''Hamam böcekleri...''

Almanya'nın Köln kentinde 20 yıldır taksicilik yapan Celal Kaya, taksiye binen Alman müşterisinin önce ırkçı ifadelerine maruz kaldı, ardından saldırıya uğradı.

GÜNDEM 06.08.2018, 13:51
Almanya'da Türk taksiciye ırkçı saldırı! ''Hamam böcekleri...''

Köln'ün Porz semtinde cumartesi gecesi duraktan aldığı üç Alman  müşteriden birinin saldırdığı 44 yaşındaki Kaya, AA muhabirine yaptığı  açıklamada, 3 gün iş göremez raporu aldığını ve saldırgan hakkında suç  duyurusunda bulunacağını söyledi.

Olay gecesi yaşananları anlatan Kaya, "Gece 02.30 sularında üç  müşteriyi aldım ve gidecekleri yere götürken arabada müziğin sesini açmamı  istediler. Sesi biraz açtım ancak arkadaki alkollü kişi sesi daha çok açmamı  istedi. Ben de çevreyi rahatsız etmemek adına kibarca bunun mümkün olmadığını  söyledim, bunun karşısında işin rengi değişti." dedi.

Kaya sözlerine şöyle devam etti: "Şahısların kriminal ve alkollü olduklarını gördüğüm için sürekli  alttan almaya başladım. Evlerinin önüne geldiğimizde arkadaki kişi iyice  zıvanadan çıktı. Bana 'Pis yabancı', 'Hamam böcekleri', 'Almanya'yı terk edin,  anavatanınıza defolun' gibi sözler söylemeye başladı. Ben aracın içinde heykel  kesildim ve araçtan inmesini istedim. Arka kapıdan inip kapımı hışımla açarak  bana yumrukla saldırdı. Kendimi direksiyonda savunamadığım için önce kafamı  kollarımla saklayarak dışarı çıktım ve kendimi savunmaya başladım. Öldürürcesine  gelen darbe ve yumruklarla yere yıkıldım. Bu esnada diğerleri olaya müdahil oldu  ve bizi ayırmaya çalıştı ama bu arada kimden geldiğini göremediğim birkaç yumruk  daha yedim."

Olay yerine gelen polisin durumu kontrol altına aldığını ifade eden  Kaya, daha sonra hastaneye giderek üç gün iş göremez raporu aldığını ve bugün de  saldırgan hakkında suç duyurusunda bulunacağını ifade etti.

Kaya, Almanya'da ırkçılığın son dönemde yükselişe geçtiğinin altını  çizerek, özellikle Türk ve Müslümanlara karşı ciddi bir öfke olduğunu dile  getirdi.

Yorumlar (0)
25°
açık