Aliağa’da işçi krizi devam ediyor: Partiler devrede!

İzmir’in Aliağa İlçesi’nde MHP’li Belediye Başkanı Serkan Acar’ın, işten çıkarttığı işçi sayısı 200’ü aşınca gözler cumhur ittifakı’na çevrildi. MHP ve AK Parti arasında yoğun görüşme trafiği yaşanırken, AK Parti İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, “Parti olarak süreci yakından izliyoruz. Genel merkezlerimiz düzeyinde görüşmeler devam ediyor. Kısa sürede sonuçlandıracağız” dedi.

GÜNDEM 25.06.2019, 16:12
Aliağa’da işçi krizi devam ediyor: Partiler devrede!

Yerel seçimde “cumhur ittifakı” adayı olarak seçime giden ve ikinci dönem de başkanlık koltuğuna oturan MHP’li Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ın personel politikasında yaşanan sorunlar devam ediyor.

Başkan Acar’ın talimatıyla işten çıkartılan işçi sayısı 200’ü bulurken,belediye çalışanlarının birçok eylem yaptığı süreçte Başkan Acar, “Yetki bende, istediğim kararı alabilirim” ifadelerini kullanmıştı.

Serkan Acar, kadrolu ve sözleşmeli personelleri de kapsayan geniş bir listenin işine son verirken işçilerin arasında CHP üyesi olanların dışında AK Parti ve MHP üyesi birçok işçiyi de çıkarttı. Kamuoyuna, “herkese eşit mesafedeyim” mesajı veren Başkan Acar’ın uygulamalarına Aliağa’da bulunan AK Parti ve MHP teşkilatlarının bazıları karşı çıktı. Durum, ittifakın çatısı olan AK Parti ve MHP’nin genel merkezlerine de yansıdı.

RAPOR HAZIRLANACAK
MHP’li Belediye Başkanı Acar’ın, AK Partili eski İlçe Başkanı Kazım Ulaş’ın oğlu başta olmak üzere partide görev alan ve bazı isimlerin de görevine son vermesi üzerine, AK Parti İzmir İl Başkanlığı harekete geçti. Konuyla ilgili geniş çaplı rapor hazırlamak ve durumu incelemek üzere Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Hamit Nişancı’ya özel görev verildi. MHP’li başkan ve yetkililerle görüşen nişancı’nın, genel merkeze sunulmak üzere geniş bir rapor hazırlayacağı da öğrenildi.

DİKKATLE İZLİYORUZ
AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, konuya ilişkin yaptığı açıklamada “İstanbul seçimlerine odaklanmış ve süreçle ilgili çalışmalara destek vermek için İstanbul’a gitmiştik. Şimdi İzmir’de kaldığımız yerden devam ediyoruz. Aliağa’daki süreci de tüm ayrıntılarıyla dikkatle izliyoruz. Bu konu, iki partinin de genel merkez düzeyinde takip ediliyor. MHP İzmir İl Başkanı Sayın Veysel Şahin ile durumu görüştüm. İşçilerin çıkartılması, kimlerin çıkartıldığı, nasıl çıkartıldığı, uygulamanın nasıl olduğu gibi konuları çok ince ayrıntısına kadar takip ediyoruz. Kısa sürede geniş açıklamayı yapacağız” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)