Akıncı'da FETÖ'cü Batmaz'a selam duran komutan kim?

Akıncı Üssü'nde görüntülerden Adil Öksüz'le birlikte darbe girişimini yönettiği ortaya çıkan FETÖ'cü Kemal Batmaz'ı selamlayan bir komutan dikkat çekiyordu... İşte ayrıntılarda dikkat çeken o ismin kim olduğuna ilişkin çarpıcı bir ayrıntı ortaya çıktı.

Akıncı'da FETÖ'cü Batmaz'a selam duran komutan kim?

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimine ilişkin soruşturmada, Kaynak Kağıt AŞ'nin eski Genel Müdürü Kemal Batmaz'ın, darbe girişimini Akıncı Üssü'ndeki 143. Filo'dan Adil Öksüz ile yönettiği tespit edildi. Aynı görüntülerde başka ayrıntılar da dikkat çekti.FETÖ'CÜ BATMAZ'I SELAMLAYAN KİŞİ "SİZİ KANAAT ÖNDERİMİZLE GÖRÜŞTÜRELİM" DİYEN HAKAN EVRİM
Akıncı'daki görüntüleri ortaya çıkan Kemal Batmaz'ın koridorlarda bir asker tarafından baş selamıyla karşılandığı görüldü. Sabah gazetesinde yer alan habere göre Batmaz'ı selamlayan kişinin, Akıncı 4. Anajet Üs Komutanı Tuğgeneral Hakan Evrim olduğu iddia ediliyor. Evrim'in ismi Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'a kalkışma gecesi "Sizi kanaat önderimiz Fetullah Gülen ile görüştürelim" teklifini yapması ile gündeme gelmişti.

Evrim şuanda tutuklu bulunuyor.
 

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2016, 21:07
YORUM EKLE