AK Parti'nin İstanbul Büyükçekmece seçim iptal başvurusuna CHP ve İYİ Parti'den tepki!

AK Parti'nin usülsüzlük yapıldığı iddiasıyla İstanbul Büyükçekmece'deki seçimlerin iptal edilmesine yönelik başvurusuna CHP ve İYİ Parti kanalından sert tepki geldi. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ve İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Detaylar haberimizde...

GÜNDEM 05.04.2019, 13:59 05.04.2019, 16:17
AK Parti'nin İstanbul Büyükçekmece seçim iptal başvurusuna CHP ve İYİ Parti'den tepki!

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ve İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, AKP'nin seçim iptal başvurusuyla ilgili Halk TV'ye önemli açıklamalarda bulundu.

Altay: Tam bir hukuksuzluk süreci

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, "Bu kadar da olmaz dedirtmeye devam ediyorlar. Arkadaşlarla içeride değerlendirdik. İtiraz sürelerinde bu süreleri takip ettik. Seçmen taşımamıza gerek yok bizim. Hukukun askıya alındığı bir süreç yaşıyoruz. Tam bir hukuksuzluk süreci " ifadelerini kullandı.

Seçmen taşımalarına gerek olmadığını belirten Engin Altay, “Hele Büyükçekme'de hiç gerek yok. Şuanda yaşanan süreç hukuksuzluk süreci. Sandıkta gasp ettirmediğimiz hakkımızı masa başında da yedirmeyiz” dedi.

Altay, “AKP'nin bu süreci bu kadar yaymasından muradı nedir? Bazı düşüncelerimiz, tahminlerimiz var. Bunları şimdilik paylaşmak istemiyoruz. 11 ilçede sayım yapılmayacak. Bitti. Torbaların güvenliği emin ellerde” ifadelerini kullandı.

Türkkan: Tüm sandıkları da saysalar sonuç değişmeyecek

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan da süreci yakından takip ettiğini belirtti. Bu sürecin takipçisi olduğunu belirten Türkkan, bu süreçte adaletin tesis edilmesi noktasında katkı vermeye geldiklerini vurguladı.

Türkkan, "Bütün sandıkları da saysalar seçim sonuçları değişmeyecektir. Burada siyasi manevra var. O manevra da şu; karşı tarafı yıldırarak belli bir tarafa çekmek. Seçimin selameti sizlerin soğukkanlılığı ile de çok alakalı" dedi.

Yorumlar (0)
21°
açık