AK Parti'li Ali İhsan Yavuz'dan İstanbul açıklaması: YSK pazartesi görüşecek

İstanbul seçimlerine ilişkin olağanüstü itiraz hakkını kullanarak Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) başvuran AK Parti'den yeni açıklama geldi. Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, 'YSK, pazartesi görüşmelere başlayacak.' dedi. İşte detaylar...

AK Parti'li Ali İhsan Yavuz'dan İstanbul açıklaması: YSK pazartesi görüşecek

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, İstanbul'daki olağanüstü itiraz süreci hakkında açıklamalarda bulundu. Yavuz, "Aldığımız duyumlara göre YSK Pazartesi (yarın) görüşmeye başlayacak" dedi.

Ali İhsan Yavuz'un yaptığı açıklamaların detayları şu şekilde:

Biz 16'sında dilekçemizi, dün ek dilekçemizi verdik. Bundan sonra YSK karar verecek. Bu hafta içi başlayacak. Ne kadar sürüp sürmeyeceğiyle ilgili oradaki delillere bakacak. KHK ile karar verecekse bu çok sürmez. Ölüler ve cezaevindekilerle ilgili iki ayrı yerde görülenler var. Bunları tek tek inceleyeceği için bir zaman alacak.

Ben 18 yıldır bu işlerle ilgileniyorum. Bu işin mutfağındayım. İlçe seçim kurulları ve YSK sandık başkanlarını vermiyorlar. Neden? diye sorduğumuzda "Bu noktada siyasi partilerin baskıları olabilir. Bu yüzden vermedik." diye cevap verdiler.

Hiçbir partiye vermiyoruz diyorlar. Eğer CHP'ye veriliyorsa bundan sonra başka bir şeyi konuşuruz. CHP'nin ileri gelenlerinin tek dertleri seçim bizde kalsın mantığıdır. Biz seçim gününden sonra başladık.Sandık başkanlarını ve görevlilerini taramaya. Alıyorsunuz sayım döküm cetvellerini tek tek baktık.

YORUM EKLE