AK Parti, İzmir Kemalpaşa'da oyların yeniden sayılması için YSK'ya başvurdu

31 Mart yerel seçimleri sonrası İzmir'de sıcak bir gelişme daha yaşandı. AK Parti Kemalpaşa ilçesinde oyların yeniden sayımı için Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) başvurdu. Detaylar haberimizde...

GÜNDEM 09.04.2019, 12:27
AK Parti, İzmir Kemalpaşa'da oyların yeniden sayılması için YSK'ya başvurdu

31 Mart yerel seçimleri sonrası İzmir'de sıcak bir gelişme daha yaşandı. AK Parti Kemalpaşa ilçesinde oyların yeniden sayımı için Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) başvurdu.

Rıdvan Karakayalı anlam veremedi

AK Parti Kemalpaşa İlçe Teşkilatı, usulsüz oy kullanıldığı iddasıyla tüm oyların sayılması için Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) başvurdu. Resmi olmayan sonuçlara göre belediye başkanı seçilen CHP'li Rıdvan Karakayalı, olup bitene br anlam veremediğini söyledi.

Kemalpaşa'da oylar yeniden mi sayılacak?

İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde AK Partili Arif Uğurlu ile CHP'li Rıdvan Karakayalı'nın yarıştığı seçimlerde, CHP'ye yüzde 45.71, AK Parti'ye ise yüzde 44.56 oranında oy çıktı. Resmi olmayan sonuçlara göre CHP'li Rıdvan Karakayalı, belediye başkanı seçildi. Ancak AK Parti İlçe Teşkilatı, usulsüz oy kullanıldığı iddiasıyla önce İlçe Seçim Kurulu'na, ardından ise İl Seçim Kurulu'na başvuruda bulundu. Ancak AK Parti'nin itirazları reddedildi. Ardından YSK'ya başvuruda bulunan AK Parti, usulsüz oy kullandıldığı iddiasıyla Kemalpaşa'da oyların yeniden sayılmasını istedi. Mazbatasını alamadığını söyleyen CHP'li Rıdvan Karakayalı ise yapılan itirazlara rağmen sonucun değişmediğini belirtti.

Yorumlar (0)