AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak'tan İstanbul seçim sonuçlarına ilişkin açıklama

AK Parti cephesinden İstanbul seçim sonuçlarına yönelik yeni açıklama geldi. AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak yaptığı açıklamada şu ana kadar 12 bin 300 oyun kendi lehlerine sonuçlandığını söyledi. Detaylar haberimizde...

GÜNDEM 05.04.2019, 09:17
AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak'tan İstanbul seçim sonuçlarına ilişkin açıklama

AK Parti cephesinden İstanbul seçim sonuçlarına yönelik yeni açıklama geldi. AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak yaptığı açıklamada şu ana kadar 12 bin 300 oyun kendi lehlerine sonuçlandığını söyledi. 

Şenocak'ın açıklamalarından önemli notlar

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, "Bugün de sayımlar devam ediyor. Sabah yapılan basın açıklamasında, 11 bin oyun yapılan  itirazlar neticesinde lehimize çevrildiğini gördük. Şu an itibariyle 11 bin olan oyumuz 12 bin 300'e ulaşmış durumda. Yani bizim lehimize tescil edilmiş oldu. Bu  sürekli artarak devam ediyor. İnşallah son ana kadar milletimizin kullanmış  olduğu oyları da koruyacağımızı beyan ediyoruz." dedi.

Geçersiz oyların sayımı sürüyor

Şenocak, Beyoğlu İlçe Seçim Kurulu'nda basın mensuplarına yaptığı  açıklamada, İstanbul İl Seçim Kurulunun aldığı karar doğrultusunda geçersiz  oyların sayımına devam edildiğini belirtti.

Bayram Şenocak, "İçeride işler yolunda, demokrasi gayet işliyor. Oylar  gayet şeffaf bir şekilde sayılıyor. Gerekirse canlı yayında, gerekirse en şeffaf  bir şekilde milletimizi aydınlatmamız lazım. Biz her bir oyun çok kıymetli  olduğuna inanıyoruz. Çünkü milletimiz sandığa gitti ve iradeyi ortaya koymaya  karar verdi. Bizim de bu ortaya konulan iradenin sonuna kadar yanında olup,  milletimizin oyuna sahip çıkmamız lazım, sonuç ne olursa olsun." ifadelerini  kullandı.

Milletin oyunu sonuna kadar şeffaf bir şekilde korumaya gayret  ettiklerini belirten Şenocak, şunları kaydetti:

"Bugün de sayımlar devam ediyor. Sabah yapılan basın açıklamasında, 11  bin oyun yapılan itirazlar neticesinde lehimize çevrildiğini gördük. Şu an  itibariyle 11 bin olan oyumuz 12 bin 300'e ulaşmış durumda. Yani bizim lehimize  tescil edilmiş oldu. Bu sürekli artarak devam ediyor. İnşallah son ana kadar  milletimizin kullanmış olduğu oyları da koruyacağımızı beyan ediyoruz.

Beyoğlu'ndan başladık. Yarın sabahtan itibaren devam edebilir ama İl  Seçim Kurulunun alacağı kararlara bağlı olarak değişebilir. O yönde taleplerimiz  var. Bizim ilçeler bazında yapmış olduğumuz çalışmalarda... Orada şeffaflığa  aykırı bir durum varsa biz gerekli itirazlarımızı yerine getiriyoruz. İlk önce  ilçe seçim kurulları, olmuyorsa il seçim kurulu, olmuyorsa bir üstü, bunun  hiyerarşisi bellidir. Şu ana kadar yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde, bu  akşam Beyoğlu'nda çalışmaları hayata geçirmiş olduk, inşallah güzel sonuçlar  alırız. Şu an Beyoğlu'nda sonuçların lehimize sonuçlandığını görmekteyiz."

Yorumlar (0)