Ağabeyi ve üç yeğenini öldürmüştü! Kan donduran vahşette flaş gelişme...

Edirne'de ağabeyi ve üç yeğenini öldürdüğü iddiasıyla yargılanan sanık hakkında, 4 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edildi.

GÜNDEM 08.05.2018, 23:29
Ağabeyi ve üç yeğenini öldürmüştü! Kan donduran vahşette flaş gelişme...

Edirne 1. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya sanık Feyyaz Doksat'ın  avukatı ile akrabaları katıldı. Sanık Doksat, tutuklu bulunduğu cezaevi  tarafından hazır edilemediği için duruşmaya katılmadı.

Duruşmada ilk olarak Adli Tıp Kurumu tarafından düzenlenen rapor  okundu. Raporda, Feyyaz Doksat'ın cezai ehliyetinin tam olduğu belirtildi.  

Ardından duruşma savcısı, esas hakkında mütalaasını verdi.

Mütalaada sanık Doksat'ın suç tarihinde uyuşturucu madde kullandıktan  sonra ağabeyi Bülent ile  4, 9 ve 10 yaşlarındaki üç yeğenini, kafalarına ve  vücutlarının çeşitli yerlerine vurmak suretiyle öldürdüğü belirtildi.

Sanığın cesetleri bir kanepenin üzerine taşıdıktan sonra yaktığı ifade  edilen mütalaada, Doksat'ın 4 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile  cezalandırılması talep edildi.

Mahkeme heyeti verdiği aranın sanığın tutukluluk halinin devamına  karar vererek, duruşmayı erteledi.

OLAY

Edirne'de geçen yıl ağustos ayında, Bülent ve çocukları Ertuğrul (4),  İsmail (9) ve Büşra Doksat kaldıkları evde öldürüldükten sonra yakılmış olarak  bulunmuş, olayla ilgili Bülent Doksat'ın kardeşi Feyyaz Doksat gözaltına  alınmıştı.

Yorumlar (0)