Abdullah Gül sessizliğini bozdu

Abdullah Gül sessizliğini bozdu: Hepsine şimdilik bakıyorum

GÜNDEM 31.10.2014, 14:07 18.02.2015, 22:59
Abdullah Gül sessizliğini bozdu
11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül sessizliğini bozdu. Kobani'ye geçen Peşmerge güçleri hakkında konuşan Gül, çarpıcı bir açıklamada bulundu.

Cuma namazını Yeniköy Çarşı Merkez Camii'nde kılan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, çıkışta basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

"HEPSİNE ŞİMDİLİK BAKIYORUM..."

Peşmerge'nin Türkiye üzerinden Suriye'ye geçmesiyle ilgili bir soru üzerine Gül, "Seyrediyorum. Hepsine şimdilik bakıyorum" diye yanıtladı.

18 İŞÇİNİN ÇALIŞTIĞI MADENDEN ÇIKAMAMASI

Gül, Karaman'ın Ermenek ilçesinde su baskını nedeniyle 18 işçinin çalıştıkları maden ocağından çıkamamalarıyla ilgili olarak çok üzgün olduğunu söyledi.  Gül, "Bütün acıları paylaşıyoruz. Daha önce de Soma'da daha büyük bir acıyı yaşamıştık. Bütün bunlardan ders alıp, bunların tekrar olmaması için ne gerekiyorsa o düzenlemelerin yapılması, tedbirlerin alınması, kontrollerin.. gelişmiş  ülkelerde bu olaylar nasıl nadiren oluyorsa bizde de öyle olması lazım. Eminim ki herkes elinden geleni yapacaktır.

ISPARTA'DA 17 KİŞİNİN ÖLDÜĞÜ KAZA

Ayrıca bugün trafik kazasında da bir o kadar insan hayatını kaybetti. Bunlar gerçekten çok üzücü. Hepimizin ve herkesin daha dikkatli olması gerekiyor" şeklinde yanıt verdi.

10 BUÇUK SAATLİK MGK

Bir gazetecinin "10 buçuk saat süren Cumhuriyet tarihinin en uzun  MGK toplantısı oldu. Bununla ilgili görüşleriniz nedir?" şeklindeki bir soruya Abdullah Gül, "Demek ki konuşulacak çok şey var gündemimizde. Oralar, bunların enine boyuna konuşulacağı yerdir" diye cevap verdi.  Abdullah Gül camiden ayrıldığı sırada kendisini bekleyen vatandaşlarla tokalaştı. Aracına binen Gül, basın mensuplarına el sallayarak camiden ayrıldı.
Yorumlar (0)
32°
açık