ABD-Türkiye arasında Yeni Bir Kriz Kapıda

Türkiye ve ABD Münbiç'de ortak devriye kararı alınmıştı. Terör örgütlerine karşı TSK ve ABD güçleri ortak devriye görevlerini yapıyorlardı. Reuters haber ajansının, Suriye sınırında ABD-PYD'nin kol kola görüntüleri yayınlaması yeni bir skandalı ortaya çıkarmış oldu.

GÜNDEM 04.11.2018, 22:34 05.11.2018, 19:36
ABD-Türkiye arasında Yeni Bir Kriz Kapıda

Genelkurmay Başkanlığından yapılan bilgilendirmeye göre, ''TSK ve ABD Silahlı Kuvvetleri unsurlarınca Fırat Kalkanı Harekat alanı ile Münbiç arasında kalan hatta, 24'üncü koordineli/bağımsız devriye faaliyeti yürütüldü'' açıklaması sonrasında ABD-PYD/PKK kol kola görüntüleri Türkiye ve ABD arasında yeni bir krize sebep çıkarabilecek nitelikte. 

Suriye'nin kuzey doğusunda bulunan terör örgütü YPG/PKK'ya sözde IŞİD ile mücadelede destek veren başta ABD olmak üzere uluslararası güçler Türkiye sınırında teröristlerle birlikte görüntülendi.

ABD ordusuna mensup bir grup askerle YPG/PKK’lı teröristlerin bir arada görüntülendiği fotoğrafları Reuters haber ajansı geçti. ABD güçlerinin Suriye sınırında PYD ile ortak devriye atma görüntüleri, TSK-ABD ortak devriye anlaşmasını etkileyebilir. 

Reuters Ajans, fotoğraflar için “Türkiye sınırına yakın Haseke bölgesinde ABD askerleri ve Suriye Demokratik Güçleri’nin ortak devriye görevi” notunu paylaştı.

Türkiye’nin bölgedeki YPG/PKK varlığına karşı gerçekleştirdiği operasyonlar ve ABD’nin bu operasyonlara karşı mesafeli tavrı son günlerde iki ülke arasında yaşanan gerginliğe de yansımıştı.

Saç incelmesine ve saç dökülmesine karşı evde yapabileceğiniz 3 farklı karışım

Yorumlar (0)
açık