ABD Başkanı Donald Trump'tan Cumhurbaşkanı'na cevap!

ABD Başkanı Donald Trump, ABD ile Türkiye'nin anlaşmasından sonra Cumhurbaşkanına resmi Twitter hesabından teşekkür etmişti. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan "terörü yendiğimizde daha fazla hayat kurtarılacak" diye cevap gelmişti. Trump Cumhurbaşkanı'nın tweetini alıntıyarak "terörizmi yenelim" açıklamalarında bulundu.

GÜNDEM 18.10.2019, 19:15
ABD Başkanı Donald Trump'tan Cumhurbaşkanı'na cevap!

ABD Başkanı Donald Trump, dün resmi Twitter hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Trump: "Türkiye'den güzel haberler var, milyonlarca hayat kurtarılacak" açıklamalarında bulunmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Terörü yendiğimizde daha fazla hayat kurtulacak" ifadelerini kullanmıştı.

TRUMP'TAN CUMHURBAŞKANINA CEVAP
ABD Başkanı Donald Trump Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüştüğünü söyledi. Trump Erdoğan'ın anlaşmadan memnun olduğunu öne sürdü. Trump Erdoğan'ın tweet'ini de alıntıladı ve "Terörizmi yenelim" mesajını paylaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Terörü yendiğimizde daha fazla hayat kurtulacak" ifadelerini kullanmıştı.

TELEFONLA GÖRÜŞMÜŞ
Trump yaptığı Twitter paylaşımında, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'la yeni görüştüm. Kendisi bana küçük çaplı keskin nişancı ve havan ateşlerinin bertaraf edildiğini söyledi. Ateşkes ya da ara verme; Erdoğan da Kürtler de buna istekli. Ne yazık ki yıllar önce bu düşünce yoktu. Bunun yerine, her zaman çok zayıf bandajlarla ve yapay bir şekilde tutuldu. Her iki tarafta da iyi bir irade mevcut ve başarı için bu gerçekten iyi bir şans. Avrupa ülkeleri DEAŞlı savaşçıları almaya ilk kez niyetli. Bu iyi ama geç bir haber. Biz onları yakaladıktan sonra yapılmalıydı. Neyse, büyük bir ilerleme kaydedildi" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)