AB yetkililerini taşıyan küçük uçak düştü

Malta'dan havalanan bir uçak kalkışından kısa süre sonra düştü. Gelen son dakika haberinde, uçakta AB sınır yetkililerinin olduğu iddia edildi.

AB yetkililerini taşıyan küçük uçak düştü

Malta’da, küçük bir uçak düştü. Kazada en az beş kişi hayatını kaybetti. Hayatını kaybedenlerin kimlikleri henüz netleşmedi. Yetkililer, havalimanında çalışmaların sürdüğünü ve uçuşların Sicilya Adası’na yönlendirildiğini belirtti. Uçakta AB sınır yetkilileri olduğu öne sürüldü. Ancak Frontex ölenlerin kendi personeli olduğunu yalanladı. 

Frontex’ten yapılan açıklamada düşen uçağın AB’nin sınır güvenlik birimi Frontex tarafından kullanılmadığı belirtildi. Uçaktakilerin kimliği araştırılıyor. 
Uçakta yaşamını kaybeden beş kişinin de Fransız olduğu açıklandı. 

Malta Uluslararası Havalimanı’ndan kalkan ve Libya’nın Misrata şehrine gidecek olan küçük uçak, kalkıştan hemen sonra yere çakıldı. Havalimanı’nda yere çakılan uçaktan, sağ kurtulan olmadı. Kazada hayatını kaybedenlerin kimlikleri henüz netleşmedi. Yetkililer, havaalanında çalışmaların sürdüğünü ve uçuşların Sicilya Adası’na yönlendirildiğini belirtieken, kaza Malta’nın barış zamanlarındaki en büyük uçak kazasıolarak kayıtlara geçti. 

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2016, 13:01
YORUM EKLE