80 yaşındaki adam akrabalarının evini yaktığını iddia etti...

Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde tek başına oturan İbrahim Gezen'e (80) ait tek katlı ev, henüz belirlenemeyen bir neden çıkan yangında kül oldu. Evinin yanmasını kaldırımda oturup izleyen İbrahim Gezen, evinin akrabaları tarafından kundaklandığını iddia etti.

80 yaşındaki adam akrabalarının evini yaktığını iddia etti...

Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde yangın, saat 21. 00 sıralarında Muratpaşa ilçesi Yüksekalan Mahallesi'nde çıktı. Tek başına oturan İbrahim Gezen'e ait 510. Sokak'taki tek katlı müstakil evde henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Binadan alevlerin yükseldiğini görenler, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi. Bu sırada evdeki İbrahim Gezen, çevredekilerin bağırıp uyarmasıyla uyanarak alevlerin arasından kendisini dışarı attı. Ayakkabılarını giyemeden dışarı çıkan Gezen, kaldırıma oturarak yangını izledi. Bir süre sonra olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. Ekipler, yaklaşık bir saat süren çalışmanın sonunda yangını söndürdü.

"BURADAN ÇIKACAKSIN"

Küle dönen evden kendini dışarı zor attığını ve canını kurtardığını belirten Gezen, evini akrabalarının yaktığını iddia etti. Gezen, "İki gün önce eve gelen akrabalarım, 'Sen burada yatmayacaksın, buradan çıkacaksın' dediler. Yattığım sırada evin içerisine bir şey attılar ve yangın çıktı" dedi.

İtfaiye ekipleri yangının çıkış nedenini belirlemek için çalışma başlatırken, polis ekipleri de İbrahim Gezen'in ifadesine başvurdu.

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2019, 00:49
YORUM EKLE