8 Ocak Çanakkale'de okullar tatil mi? Çanakkale'de okullar tatil edildi mi?

Çanakkale’de okullar tatil mi? Valilik resmi açıklama yaptı. İlde kar yağışı ve olumsuz hava koşulları devam ediyor. Şehirde yaşayan binlerce öğrenci "8 Ocak Çanakkale’de okullar tatil mi?" sorusunun yanıtını arama motorlarında sorguluyor. Kar yağışı öğrencileri sevindirdi. Valilik ve MEB'den yapılan açıklamalar da öğrencilerin sevincini ikiye katladı. Bu gün Çanakkale'de de bazı ilçelerde kar tatili ilan edildi. İşte Çanakkale’de okullar tatil mi? 8 Ocak Çanakkale’de okullar tatil mi? Tüm soruların yanıtı haberimizin detayında...

GÜNDEM 07.01.2019, 12:05
8 Ocak Çanakkale'de okullar tatil mi? Çanakkale'de okullar tatil edildi mi?

Çanakkale’de okullar tatil mi? sorusunun yabıtı haberimizde. Valilik resmi açıklama yaptı. Valilik  Biga ve Ayvacık ilçelerinde kar tatili yapıldığını açıkladı. Peki 8 Ocak Çanakkale’de okullar tatil mi? İşte öğrencileri sevindiren kar tatili haberinin detayları ve son dakika haberleri...

Çanakkale’de hafta sonu etkisini gösteren kar yağışı beraberinde kar tatilini getirdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara’nın doğusu, Güney ve İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu,nun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.  Peki Çanakkale’de hava durumu nasıl? Okullar tatil edildi mi?

Çanakkale'nin Biga ve Ayvacık ilçelerinde olumsuz hava şartları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bugün ara verildi.

Çanakkale'nin Biga ve Ayvacık ilçelerinde gece saatlerinde başlayan kar yağışı etkisini sabaha karşı artırdı. 

İlçelerin yüksek kesimlerindeki yoğun yağış nedeniyle her iki İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, merkez ve bağlı köylerde tüm ilk ve orta dereceli okulların bir günlüğüne tatil edildiğini duyurdu.

Meteoroloji yetkilileri de vatandaşları bölgedeki olumsuz hava koşullarına karşı tedbirli olmaları konusunda uyardı.

ÇANAKKALE HAVA DURUMU

Çanakkale’de bugün hava 4 derece ve çok bulutlu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara’nın doğusu, Güney ve İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu,nun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle kar, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu’nun güney ve batısı ile Muğla ve Aydın çevrelerinde yağmur şeklinde görülecek yağışların, Bugün Hakkari ve Şırnak’ın doğusunda, yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren Tunceli, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır’ın kuzey ve doğusu, Batman, Siirt, Muş’un batısı ile Elazığ’ın kuzey ve doğusunda yoğun kar şeklinde (20-50 cm.) olması bekleniyor.

Yorumlar (0)