4. kez kansere yakalanan Neslican Tay yoğun bakıma alındı! Neslican Tay kimdir?

3 kez kanseri yenen, bu dönemde verdiği mücadelesini sosyal medya hesabından paylaşan ve birçok kişinin desteğini alan Neslican Tay yoğun bakıma alındı. Tedavi süresince çektiği videolarla adından sıkça söz ettiren Neslican Tay'ın sağlık durumu takip edenler tarafından merak ediliyor. Bu konuyla ilgili Tay'ın doktorundan bir açıklama geldi. Açıklamada, 'Neslican için arkadaşlarımız elinden geleni yapıyor, inşallah bir kez daha ne kadar güçlü olduğunu bizlere gösterecek” denildi.

GÜNDEM 16.09.2019, 12:10 16.09.2019, 12:29
4. kez kansere yakalanan Neslican Tay yoğun bakıma alındı! Neslican Tay kimdir?

Kendisini “kanser savaşçısı” olarak adlandıran 4. kez kansere yakalanan 21 yaşındaki Neslican Tay yoğun bakıma alındı. Sosyal medya hesabından kanserle mücadelesini anlatan ve videolar paylaşan Tay Kısa süre önce yaptığı paylaşımda 3 kez yendiği kanser hastalığına 4. kez yakalandığını belirten, ciğerlerinde problem olduğunu ve farklı bir kemoterapiye başlayacağını söylemişti. Peki, Neslican Tay'ın sağlık durumu nasıl?

Bacağındaki tümör nedeniyle 2018'de bacağı kesilen; dördüncü kez kansere yakalandığını ve savaşına devam edeceğini duyuran; hayatını, yaşadıklarını ve tedavisini sosyal medyada aktaran Neslican Tay'ın doktorundan açıklama geldi. 

Tay için sosyal medyadan binlerce destek mesajı yağdı ve Tay'ın tedavi gördüğü hastaneden açıklama yapıldı.

Açıklamada, “Neslican Tay için değerli hocalarımız ve ekip arkadaşlarımız elinden geleni yapıyor. İnşallah Neslican bir kez daha ne kadar güçlü olduğunu bizlere gösterecek” denildi.

Neslican Tay kimdir?

21 yaşında olan Neslican Tay sosyal medyada kanser hastalığı ile verdiği mücadeleyi anlatarak herkesin desteğini almıştı. Hastalığı nedeniyle 1 bacağını kaybeden ama buna rağmen pozitif enerjisini hiç kaybetmeyen Tay, kendisi gibi hastalığa yakalanan kişilere moral ve destek veriyor.

Sosyal medyadan yaptığı paylaşımlarla hastalıkla ve bununla nasıl mücadele edilmesi gerektiğini anlatan Neslican Tay Twitter ve Instagram’ın ardından Youtube’da da yerini almıştı.

Kısa süre önce yaptığı paylaşımda 3 kez yendiği kanser hastalığına 4. kez yakalandığını belirten Tay ciğerlerinde problem olduğunu ve farklı bir kemoterapiye başlayacağını belirtmişti.

Yorumlar (0)