16 Eylül 2017 Cumartesi 15:54
21.45 gaspçısı… 10 günde 3 defa soydu 4’üncü de yakalandı

Kartal’da  4 Eylül’de mahalle arasında bulunan bir marketin, kapanma saatine yakın bir zamanda markete kafasında maskeyle giren bir şahıs, silah çekip kasiyerden tüm paraları istedi. Kasiyerden kasada bulunan bin lirayı aldıktan sonra, silah doğrultarak market çalışanlarını da etkisiz hale getiren soyguncu kaçarak izini kaybettirdi.

5 GÜN SONRA 2.SOYGUN

Market çalışanlarının ihbarıyla olay yerine gelen polis soygunu aydınlatmak için çalışma başlatırken, bu sefer beş gün sonra 9 Eylül’de soyulan markete yakın bir bölgede başka bir marketin soyulduğu ihbarı polise geldi. Yine marketin kapanma saatine yakın bir zamanda maskeli ve silahlı bir şekilde markete giren bir soyguncu silah doğrultarak etkisiz hale getirdiği market çalışanlarının ardından yöneldiği kasadan 500 lirayı alarak kaçtı.

YÖNTEM VE SAAT ÖRTÜŞMESİ

 Polisin diğer soygunla birleştirip incelemeye aldığı bu soygundan 24 saat sonra yine aynı bölgede 10 Eylül tarihinde başka bir market soyuldu. Aynı yöntem ve aynı saatte soyulan marketin kameralarını inceleyen polis, diğer 2 soygunda olduğu gibi 21.45 civarlarında markete maskeyle giren soyguncunun diğer iki soygunu gerçekleştiren soyguncunun eşkaliyle hemen hemen aynı olduğunu tespit etti.

Anahtar Kelimeler:
İstanbulKartal