2019 YKS Türkiye 1.si İzmir'den Çıktı !

2019 Yks sonuçlarının açıklanmasıyla beraber dereceye girenler belli oldu. Yks'de 500 tam puan alan Bahçeşehir Koleji İzmir 50. Yıl Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencisi oldu.

GÜNDEM 17.07.2019, 15:15 17.07.2019, 15:30
2019 YKS Türkiye 1.si İzmir'den Çıktı !

2019 YKS’de TYT’den 500 tam puan alan Bahçeşehir Koleji İzmir 50. Yıl Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencisi Berke Çalışkan, Türkiye 1.’si oldu.

Dün gece açıklanan üniversite giriş sınavı YKS'de dereceye giren öğrenciler belli oldu. Üniversite öğrencisi adayları büyük heyecan yaşarken, bu yıl TYT (Temel Yeterlilik Testi) türünde 500 tam puan alan Bahçeşehir Koleji İzmir 50. Yıl Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencisi Berke Çalışkan, Türkiye 1.’si oldu. Elde ettiği başarıÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün’den öğrenen Berke Çalışkan, “ÖSYM Başkanı beni arayıp 1. olduğumu söyleyince çok mutlu oldum” dedi.

Sınava hazırlanırken ki sürecinden bahseden  Berke Çalışkan, “Erkenden çalışmaya başladım. Yaz tatilinde çalıştım. Okuldaki öğretmenlerim ve arkadaşlarım hep destek oldu. Kendime zaman ayırarak çalıştım. Tüm hayatımı bu sınava adamadım. İyi bir sonuç bekliyordum ama Türkiye 1.’liği güzel bir sürpriz oldu” ddedi ve düzenli bir şekilde çalıştığını söyledi.

“Bilgisayar Mühendisi Olmak İstiyorum”

Gelecek yıl sınava girecek olan öğrencilere tavsiyelerde de bulunan Çalışkan, “Düzenli çalışsınlar. Farklı konular üzerine farklı sorular çözsünler. Tüm hayatları bu sınava bağlı değil. Bu konuda kendilerini strese sokmasınlar” diyerek önerilerinde bulundu.

Bilgisayar mühendisliği bölümünü tercih edeceğini belirten Berke Çalışkan, “Üniversiteye henüz karar vermedim. Araştırmalarımı sürdürüyorum. Gelecekte bu mesleğin önemli bir yeri olduğunu düşünüyorum” dedi.

Bahçeşehir Koleji İzmir 50. Yıl Fen ve Teknoloji Lisesi Müdürü Dr. Aylin Gil de öğrencilerinin TYT ve Yerleştirme TYT türlerinde Türkiye 1.’si olduğu için gurur duyduklarını söyledi.

Yorumlar (0)
32°
açık