banner123

2019 Yılbaşı tatili kaç gün?

Yılbaşı hangi güne denk geliyor? 31 Aralık okullar tatil mi? sorularının yanıtı haberimizde. Yılbaşına sayılı günler kaldı. Yılbaşı planı yapan vatandaşlar 31 Aralık günü okulların tatil olup olmadığını hangi güne denk geldiğini merak ediyor. İşte 'Yılbaşı hangi güne denk geliyor?' ve '31 Aralık okullar tatil mi?' sorularının yanıtı...

GÜNDEM 17.12.2018, 11:56
2019 Yılbaşı tatili kaç gün?

Haberimizde 'Yılbaşı hangi güne denk geliyor? 31 Aralık okullar tatil mi?' soruylarının cevabını bulabilirsiniz. Öğrenciler yılbaşında okulların tatil olup olmadığını merak ederken çalışanlarda yeni yılın hangi güne denk geldiğini merak ediyor. Haberimizde Yılbaşı ile ilgili araştırdığınız her şeyi bulabilir tatil olup olmadığını öğrenebilirsiniz.  

Yılbaşı için hazırlanan vatandaşlar Yılbaşı tatili kaç gün diye merak ediyor. Çünkü tatil ve yılbaşı programını ona göre yapmak istiyorlar. 

YILBAŞI HANGİ GÜNE DENK GELİYOR? 
Yılbaşı tatili 1 Ocak Salı gününe denk geliyor. Cumartesi, Pazar günününde tatil yapacak olan memurlar 31 Ocak Pazartesi günü resmi tatil olur mu sorusuna yanıt arıyor. Konu ile ilgili henüz net bir açıklama yapılmazken 31 Aralık Pazartesi günü de tatil ilan edilirse kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar 4 günlük bir tatil ile yeni yıla giriş yapacak.

2019 YILI RESMİ TATİL GÜNLERİ

2019'de hafta sonu tatili 104 gün olacak. Hafta sonuna denk gelmeyen bayram günleri de eklendiğinde 2019'da tatil yapılacak gün sayısı 121.

YENİ YIL TATİLİ

1 Ocak Salı gününe denk gelen yılbaşı tatilini pazartesi ile birleştirenler hafta sonuyla birlikte toplamda 4 gün tatil yapmış olacak.

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tatili Salı gününe denk geliyor. Bu resmi tatili Pazartesi ile birleştirenler hafta sonuyla birlikte toplamda 4 gün tatil yapmış olacak.

1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Çarşamba günü kutlanacak. Çalışanlar ve öğrenciler için bir günlük resmi tatil uygulanacak.

19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI
Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Pazar gününe denk gelecek bu sebeple ekstra tatil olmayacak.

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ TATİLİ
Demokrasi ve Milli Birlik Günü Pazartesi gününe denk gelecek hafta sonu ile birleştirenler toplamda 3 gün tatil yapacak.

KURBAN BAYRAMI TATİLİ
Kurban Bayramı tatili 11 Ağustos Pazar günü başlayacak ve çalışanlar hafta sonuna denk gelmesi sebebiyle 3 gün tatil yapabilecek.

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI TATİLİ 
Cuma günü kutlanacak. Hafta sonuyla birleştirenler toplamda 3 gün tatil yapacak.

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI
Bayram Salı günü kutlanacak tatilini Pazartesi ile birleştirenler hafta sonuyla birlikte toplamda 4 gün tatil yapmış olacak.

Yorumlar (0)