2019 son yerel seçim anketi! İzmir, İstanbul ve Ankara'da hangi parti önde? İl,il seçim anketi sonuçları

Erken Seçim Anket - Yerel seçime kısa bir süre kala, vatandaşlar internette son seçim anketleri sonuçlarına bakıyor. Anket şirketleri Mart 2019 seçimine yaklaştıkça yaptıkları anket sonucunu art arda paylaşıyor. Konsensus, yerel seçimlere ilişkin yaptığı son kamuoyu araştırmasının sonuçlarını paylaştı. Halkın büyük çoğunluğu oy vereceği parti için kararsızlık içerisinde olduğu sonucuna ulaşıldı Hem belediye başkan adayları hem de partililer ayrı heyecan ve merak içerisindeler. Türkiye merakla beklenen seçim atmosferine girdi. Mart ayı sonunda yapılacak olan seçimler için son hazırlıklar tüm hızıyla devam ederken, anket şirketlerinden de seçimle ilgili anket sonuçları gelmeye devam ediyor.

GÜNDEM 16.03.2019, 18:40
2019 son yerel seçim anketi! İzmir, İstanbul ve Ankara'da hangi parti önde? İl,il seçim anketi sonuçları

Konsensus Araştırma Şirketi, 31 Mart 2019 yerel seçimine ilişkin İstanbul'da yaptığı son anket sonucunu paylaştı. Anket sonucuna göre, araştırmaya katılanların yüzde 40,7'si AK Parti'ye, yüzde 33,6'sı CHP'ye, yüzde 6,4'ü MHP'ye, yüzde 4,7'si HDP'ye ve yüzde 4,1'i İYİ Parti'ye "adaydan bağımsız" olarak oy vereceklerini belirtti.

Halkın büyük çoğunluğu oy vereceği parti için kararsızlık içerisinde olduğu sonucuna ulaşıldı Hem belediye başkan adayları hem de partililer ayrı heyecan ve merak içerisindeler. Türkiye merakla beklenen seçim atmosferine girdi. Mart ayı sonunda yapılacak olan seçimler için son hazırlıklar tüm hızıyla devam ederken, anket şirketlerinden de seçimle ilgili anket sonuçları gelmeye devam ediyor.

Seçime sadece 1 ay gibi bir zaman kaldı ve seçim heyecanı hem seçmenlerde hem de adaylarda partileriyle birlikte tavan yapmış duruma geldi. Anket firmaları da sahadaki en son anketlerini derleyip kamuoyunun bilgisine sunmaya devam ediyor. Yaklaşan yerel seçimler öncesi anket şirketlerinde çalışmalar hızlandı. Halkın nabzını tutan anket firmaları son verileri güncelledi.
ORC Araştırma Şirketi, 31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala İstanbul, Adana, İzmir, Eskişehir ve Antalya illerini kapsayan araştırmasının sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı.

İSTANBUL'DA FARK 4 PUAN

Seçimde sonucu en çok merak edilen kentlerin başında hiç kuşkusuz ki İstanbul geliyor. Yapılan araştırmaya göre; Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu'nun yarıştığı İstanbul'da, aradaki fark 4 puan. Ankete katılanların yüzde 50,9'u tercihini Binali Yıldırım'dan yana kullanırken, Ekrem İmamoğlu'nu tercih edenlerin sayısı yüzde 46,6 olarak belirlendi.

İZMİR'DE TUNÇ SOYER İPİ GÖĞÜSLÜYOR

İzmir'de CHP'nin Adayı Tunç Soyer, AK Parti'nin Adayı Nihat Zeybekçi'nin 13 puan önünde yer alıyor.

ESKİŞEHİR BIÇAK SIRTI

Yılmaz Büyükerşen'in işi bu seçimlerde biraz daha zor gibi... Eskişehir'de yapılan araştırmaya katılanların yüzde 49,6'lık kesimi "Kime oy vereceksiniz?" sorusuna Yılmaz Büyükerşen yanıtını verirken, AK Parti'nin Adayı Burhan Sakallı'yı tercih edeceklerin oranı yüzde 48,5 oldu.

ANTALYA'DA KIRAN KIRANA YARIŞ

2014 yerel seçimlerinde AK Parti'nin kazandığı Antalya'da da yarış kıran kırana devam ediyor.

2014 yerel seçimlerinde MHP'nin yüzde 33'lük oy oranıyla ipi göğüslediği Adana'da MHP Adayı Hüseyin Sözlü, ipi göğüsleyecek gibi...

Gezici Araştırma şirketi, 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçim için yeni bir araştırma gerçekleştirdi.

Adana, Balıkesir, Hatay, Antalya, Aydın, İstanbul, Ankara ve Manisa’yı içeren araştırmanın, 23-24 Şubat tarihlerinde yapıldığı ifade edildi.

Yorumlar (0)