2019 Ocak ayı zamlı memurların zamlı maaş bordroları yayımlandı! E-Devlet bordro sorgulama ekranı

Türkiye genelindeki memurların 2019 yılı Ocak ayı maaş bordroları yayımlandı. Memurlar maaş bordrolarını e-bordro uygulaması üzerinden sorgulayabilecekler. Peki e-Bordro sorgulama nasıl yapılır? e-Bordro sorgulaması nereden yapılıyor? Tüm detaylar haberimizde...

GÜNDEM 14.01.2019, 22:34
2019 Ocak ayı zamlı memurların zamlı maaş bordroları yayımlandı! E-Devlet bordro sorgulama ekranı

Türkiye geneli devlete bağlı kurumlarda çalışan kamu personellerinin Ocak ayı maaş bordroları yayımlandı. Kamu personelleri Ocak ayı maaş bordrolarını e-Bordro uygulaması üzrinden sorgulayabileceklerdir.

OCAK AYI MAAŞ BORDROSU YAYIMLANDI

Bilindiği gibi e-Bordro uygulaması Hazine ve Maliye Bakanlığının bir uygulaması olarak hayata geçirildi. e-Bordro hizmeti milyonlarca memura oldukça kolaylık sağlıyor. Kamupersoneli.net olarak bizlerde siz okuyucularımıza e-Bordro işlemlerine dair detayları aktarıyoruz.

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan memurlar e-Bordro uygulaması üzerinden Ocak ayı maaş bordrolarını sorgulamak için e-Devlet üzerinden giriş yapmaları gerekmektedir. Memurşar aşağıdaki link üzerinden e-Devlet'e giriş yaparak sorgulama işlemlerini yapabileceklerdir. 

e-Devlet şifresi olmayan kamu personelleri ise kendilerine en yakın PTT şubesine giderek e-Devlet şifresi alabilirler. 

ADIM ADIM E BORDRO ALMA İŞLEMİ 

1. www.turkiye.gov.tr adresinden ana sayfanın üst kısmında yer alan "Sisteme Giriş" butonuna tıklayın.

2. Açılan ekranda e-Devlet Şifresi, e-İmza, Mobil İmza, T.C. Kimlik Kartı veya İnternet Bankacılığı seçeneklerinden herhangi birini kullanarak sisteme geçiş yapabilirsiniz.

3. Eğer e-Devlet şifresi ile sisteme giriş yapmak isterseniz ise; belirtilen alanlara T.C. Kimlik Numaranızı ve e-Devlet şifrenizi yazın. Ardından altı taraftakiler alan "Sisteme Giriş Yap" butonunu kullanın.

4. Sisteme giriş yapıp e-Hizmetler kısmından veya yukarıda bulunan arama bölümünden yararlanmak istediğiniz hizmetin adını girin.

5. e-Bordro yazmanızın ardından bu hizmetin adı karşınıza çıkacaktır. Sonrasında Maliye Bakanlığı e-Bordro Sorgulama hizmetine tıklayın. Açılan ekrandan görüntülemek istediğiniz bordroyu seçin.

6. İsterseniz maaş bordronuzu yine aynı sayfada yer alan "Yazdır" butonu yardımıyla yazdırabilirsiniz.

Yorumlar (0)