banner123

2018 uzman erbaş alımı sonuçları ne zaman açıklanacak? 25 bin jandarma uzman erbaş alınacak!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 25 bin jandarma alımı için başvuru sürecinin başladığını açıkladı. Uzman erbaş alımı başvuruları 2 Ağustos tarihinde sona erdi Peki, uzman erbaş alımı sonuçları en zaman açıklanacak? İşte detaylı bilgiler...

GÜNDEM 07.08.2018, 11:25 04.01.2019, 01:45
2018 uzman erbaş alımı sonuçları ne zaman açıklanacak? 25 bin jandarma uzman erbaş alınacak!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 2018 yılı içerisinde henüz alımları yapılmayan ve uzun süredir beklenen uzman erbaş sınıfı için alımlar hakkında konuşan Soylu, her yıl 25 ile 30 bin arası jandarma bünyesine askeri personel alımı yapacaklarını belirtmişti. 2 Ağustos 2018 tarihinde sona eren jandarma uzman erbaş başvuruları ne zaman açıklanacak? İşte ayrıntılar…

Bakan Soylu’nun jandarma uzman erbaş ile polis alımı hakkındaki açıklaması şu şekildeydi:

Onlar bugüne kadar sabrettiler ama şimdi zamanıdır. Bir 10 bin polis alımına daha çıktık, oradan da göndereceğiz, eylül ayında bir 10 bin polis daha alacağız. Oradan da göndereceğiz.Jandarma asayiş için 25 bin alımımız var. Bekçi alımımızda da ne kadar alacağımızı belirtmiştik. Olayların aydınlatılma oranlarında ise yüzde 12 artış var. Burada özellikle ilçe jandarma komutanlarımıza, ilçe emniyet müdürlerimize söylüyorum. Benim için önemli olan rakam, mala karşı suçların düşmesi, aydınlatılan olayların oranlarının artması. Bunu yaptığımız zamandan itibaren vatandaşımızın, hem sizlere hem de devlete olan güveni artacaktır. Kafasını yastığa vurduğu zaman vatandaş, ‘polisim, jandarmam, bekçim yanı başımda’ diyecek ve bu konuda rahat bir uyku çekebilecek. Bizim yapmamız gereken bu.”

694 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Jandarma uzman erbaş alımında yaş şartı ile ilgili şu ifadelere yer verildi: “Jandarma Genel Komutanlığında istihdam edilecek uzman erbaş adaylarının müracaat yapılan yılın ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olması gerekir.”

Jandarma Genel Komutanlığı'nın ihtiyaçları doğrultusunda farklı branşlarda uzman erbaş alımı yapılıyor. Söz konusu alımlar için başvurularını 30 Temmuz'a kadar tamamlayan on binlerce vatandaşın gözü şimdi yapılan değerlendirmenin ardından açıklanacak sonuçlarda. İşte, merakla araştırılan 'JGK uzman erbaş alımı sonuçları saat kaçta açıklanacak?' sorusuna dair detaylar...

2018 UZMAN ERBAŞ ALIMI BAŞVURU SONUÇLARI

Uzman erbaş alımı için ön başvurularını "www.jandarma.gov.tr" internet adresinden 13– 30 Temmuz 2018 (saat 17.00'ye kadar) tarihleri arasında ön başvuru formunun doldurulması suretiyle yapan çok sayıda vatandaş şimdi sonuç açıklama haberini merakla bekliyor.

Jandarma Genel Komutanlığı'nın yayımladığı Sözleşmeli Uzman Erbaş Başvuru Kılavuzuna göre başvuru şartları uygun olan adayların seçme sınavlarına çağrılması 7 Ağustos 2018 tarihinde yani bugün açıklanacak.

Sonuçların gün içinde açıklanması bekleniyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 25 bin jandarma alımı için başvuru sürecinin başladığını açıkladı. Uzman erbaş alımı başvuruları 2 Ağustos tarihinde sona erdi Peki, uzman erbaş alımı sonuçları en zaman açıklanacak?  

Yorumlar (0)