banner123

2018 uzman erbaş alımı şartları ne? Uzman erbaş başvuruları ne zaman başlıyor? | Süleyman Soylu'dan yeni açıklama

2018 25 bin jandarma uzman erbaş alımı sosyal medyanın gündemine oturdu. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar internet ortamında en az lise mezunu jandarma uzman erbaş alımı hakkında son gelişmeleri aramaya ve bilgi edinmeye başladılar. Jandarma Genel Komutanlığı'nın 2018 yılı içinde yapılması planlanan Jandarma uzman erbaş alımı konusundaki açıklamalarını ve hükümet kanadından gelen son dakika haberlerini sizin için derledik.

GÜNDEM 02.07.2018, 12:51 02.07.2018, 14:05
2018 uzman erbaş alımı şartları ne? Uzman erbaş başvuruları ne zaman başlıyor? | Süleyman Soylu'dan yeni açıklama

2018 yılı içerisinde Jandarma Genel Komutanlığı en az lise mezunu 25 bin  jandarma uzman erbaş alımı yapacak. Jandarmanın yapacağı bu alımlar hakkında pek çok kişi uzman erbaş alımı şartları neler, uzman erbaş alımılarında nereye nasıl başvurulacak gibi pek çok sorunun yanıtını merak ediyorlar. Başvuruda bulunmak isteyen uzman erbaş adayları için tüm gelişmeleri ve başvuru şartlarını derledik. Uzman erbaş alımı hakkındaki en son gelişmeleri haberimizde bulabilirsiniz.

Hükümetten en son yapılan açıklamaya göre 25 bin jandarma uzman erbaş alımıyapılacak. Jandarma Genel Komutanlığı daha önceki dönemlerde jandarma uzman erbaş alımında nereler dikkat etmişti uzman erbaş alımında nasıl bir yol izlenmişti başvuruda bulunmak isteyen adaylar için derledik. Süleyman Soylu'nun yaptığı jandarma uzmana erbaş alımı açıklaması ve tüm detaylar haberde...

SÜLEYMAN SOYLU 2018 JANDARMA UZMAN ERBAŞ ALIMI HAKKINDA NE DEDİ?

Önceki gün İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Jandarma Asayiş Uzman Çavuş olarak 25 bin alım yapacaklarını duyurdu.

Bakan Soylu'nun bu açıklamasının ardından memur adayları, yeni dönem Jandarma Uzman Erbaş alımlarının ne zaman yapılacağını ve başvuru şartlarının ne olacağını araştırmaya başladı. Bizde Egehaber.com olarak yeni dönem uzman erbaş alımında aranacak başvuru şartlarını ve tahmini ilan tarihine haberimizde yer verdik.

Bakan Soylu'nun jandarma uzman erbaş ile polis alımı hakkındaki açıklaması şu şekilde;

Onlar bugüne kadar sabrettiler ama şimdi zamanıdır. Bir 10 bin polis alımına daha çıktık, oradan da göndereceğiz, eylül ayında bir 10 bin polis daha alacağız. Oradan da göndereceğiz.Jandarma asayiş için 25 bin alımımız var. Bekçi alımımızda da ne kadar alacağımızı belirtmiştik. Olayların aydınlatılma oranlarında ise yüzde 12 artış var. Burada özellikle ilçe jandarma komutanlarımıza, ilçe emniyet müdürlerimize söylüyorum. Benim için önemli olan rakam, mala karşı suçların düşmesi, aydınlatılan olayların oranlarının artması. Bunu yaptığımız zamandan itibaren vatandaşımızın, hem sizlere hem de devlete olan güveni artacaktır. Kafasını yastığa vurduğu zaman vatandaş, 'polisim, jandarmam, bekçim yanı başımda' diyecek ve bu konuda rahat bir uyku çekebilecek. Bizim yapmamız gereken bu."

UZMAN ERBAŞ ALIMI YAPILACAK MI?

Jandarma Genel Komutanlığına er alımlarının 31 Temmuz 2019 tarihinden itibaren tamamen durdurulmasından sonra personel ihtiyacı artacak. İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU daha önce yapmış olduğu açıklamalarda Jandarmanın profesyonelleşmesi için alımların artarak devam edeceğini aktarmıştı. 2018 yılında uzmanerbaş alımları için yeni ilanların yayımlanması bekleniyor.

Yorumlar (0)